Мидокалм таблетки ціна

Таблетки Мидокалм: показання, інструкція із застосування, відгуки

Серед препаратів, які використовуються для лікувальної терапії остеохондрозу і багатьох невралгічних захворювань свою заслужену популярність отримав Мидокалм, так як медикамент надає не тільки знеболюючі і міорелаксуючу, а й протизапальну дію.

Мидокалм - ефективний миорелаксант, розслабляючий м'язи шляхом зниження патологічної сигналізації нервової системи. Крім того, здатний розширювати судини і знімати спазм м'язів.

Це високоефективне і безпечний засіб для лікування неврологічних синдромів, які пов'язані з болями, підвищенням тонусу м'язів і порушенням трофіки.

Діюча речовина Мидокалма надає мембраностабілізуючу та місцевоанестезуючу дію. Препарат знижує м'язово-скелетний напруга, спастику і викликає непрямий аналгезуючий ефект, а також розширює судини і покращує звернення крові і лімфи.

До складу препарату входять наступні елементи:

 • актівнодействующіе елемент, містяться в одній таблетці в кількості п'ятдесяти або ста п'ятдесяти міліграмів - толперизон гідрохлорид;
 • до допоміжних речовин відносяться: лимонна кислота моногидрад, кисневий діоксид кремнію, кислота стеарину, тальк, целюлоза в мікрокристалічна вигляді, кукурудзяний крохмаль, моногідрат лактозна.
 • також крім самої таблетки, вона поміщена в оболонку для кращого проходження по травній системі, в яку входить: кисневий діоксид кремнію, діоксид титану, моногідрат лактозна, макролог, гіпромелоза.

Мидокалм є центральним міорелаксантом (лікарським препаратом, що викликає ослаблення напруги поперечносмугастих м'язів).

Діюча речовина - гідрохлорид толперизона, який викликає первинне мембрано-стабілізуючу дію, що перешкоджає проведенню збудження в аферентних нейронах і блокуючу рухові спинальні рефлекси. Механізм вторинного дії препарату полягає в зниженні рефлекторної готовності спинного мозку в ретікулоспінальний тракті.

Мидокалм посилює циркуляцію периферичної крові. Це дія обумовлена ​​незначним спазмолітичну ефектом толперизона і його здатністю знижувати збудливість адрено-реактивної системи.

Таблетки Мидокалма досить добре всмоктуються з органів травлення, так як в їх склад входять натуральні компоненти. Процес засвоєння і метаболізму компонентів препаратів гідрохлориду толперизона відбувається в печінці, а потім речовина виводиться нирками у вигляді проміжних продуктів обмінного процесу (метаболітів). Але, слід врахувати, що фармакологічні особливості донині не до кінця вивчені.

Після прийому медикаменту і потрапляння його в організм відбувається зменшення больового порогу і неприємних відчуттів в м'язах. Препарат надає заспокійливий і протизапальний ефект.

Також при прийомі даного лікарського засобу лікарі призначають лікувальний масаж і гімнастику для якнайшвидшого зняття м'язової напруги.

Показання до застосування Мидокалма

Від чого допомагає Мидокалм в таблетках:

 • зняти підвищений м'язовий тонус, який возікает після тривалих і інтенсивних фізичних вправ;
 • для терапії захворювань кістково-м'язової системи, при яких підвищується м'язовий тонус і збільшуються спазми;
 • запальні процеси, викличні остеохондрозом;
 • підвищення больового синдрому при запаленні геморою (гемороїдальних вузлів);
 • невралгічні захворювання, які збільшують м'язові тонус;
 • зняти спастичність при неврологічних порушеннях.

Мидокалм протипоказано приймати в наступних ситуаціях:

 • якщо, у пацієнта спостерігається алергічна реакція на один з компонентів, що входить до складу препарату (перед його використанням рекомендується зробити алергічні проби);
 • під час комплексної терапії при ураженні судин, а також при патологіях і інших хронічних захворюваннях, які були викликані порушенням функціональності судин.

Інструкція по застосуванню - дозування

Згідно з інструкцією, яку надає виробник, таблетки Мидокалм необхідно приймати після їжі (через 15-20 хвилин після прийому їжі), запивати невеликою кількістю рідини.

Даний лікарський засіб можна приймати дітям з трирічного віку. Добову дозу дитині від 3-х до 7 років призначають з розрахунку: 5 мг препарату на 1 кг ваги, у віці від 7 до 14 років - 3 мг / кг. Отримана дозування розділяється на три частини і приймається всередину протягом дня.

Дозування для дорослих і дітей з 14-річного віку на початку курсу лікування становить 100 мг на добу (по 50 мг на два прийоми). Добова доза поступово підвищується до 150 мг.

Але остаточну дозування визначає тільки лікар, спираючись на такі дані, отримані в ході обстеження і після аналізів:

 • інтенсивність клінічних симптомів;
 • ступінь підвищення м'язового тонусу і проявів больового синдрому;
 • наявності у пацієнта супутніх захворювань.

Курс лікування даним препаратом, який призначається при остеохондрозі і інших хронічних захворюваннях триває від 7 до 10 днів.

Передозування та побічні дії

На сьогоднішній день немає жодних даних щодо передозування Мидокалмом, так як через актівнодействующіе речовини, який входить до складу препарату, вивчити повну клінічну картину неможливо. Але, згідно з останніми отриманими даними, Мидокалм фахівцями характеризується, як нетоксичний препарат, який володіє широким рядом терапевтичного впливу на організм.

Препарат не має специфічного антидоту. У разі перевищення рекомендованої інструкцією дози і появи на тлі цього будь-яких небажаних симптомів, пацієнту рекомендується промивання шлунка і потім - симптоматична і підтримуюча терапія.

Можливі побічні дії при прийомі Мидокалма:

 • різке підвищення температури, загальне нездужання, нудота і блювотні позиви;
 • головний біль, яка може перерости в мігрень;
 • м'язові болі і спазми.

Згідно зі статисткою, Мидокалм досить рідко викликає які-небудь побічні дії. Але при їх прояві рекомендується негайно звернутися до лікаря і поступово припиняти курс лікування, зменшуючи дозування.

Тандем алкоголю і Мидокалма допустимо, так як така взаємодія не заборонено інструкцією із застосування.

У слідстві того, що до складу препарату більшою мірою входять натуральні речовини, то його прийом при порушенні функцій нирок і печінки допустимо.

Взаємодія з іншими препаратами дозволено, так як даний препарат досить часто використовують в комплексній терапії багатьох захворювань.

При вагітності і лактації призначення даного медикаменту також допустимо, але тільки в тому випадку, якщо стан здоров'я матері не загрожує здоров'ю дитини.

Прийом Мидокалма в дитячому віці дозволений, так як в його склад входять виключно натуральні засоби, що не шкодять дитячому організму.

Але, батькам слід пам'ятати, що прийом даного лікарського засобу дітьми дозволений виключно з п'яти років.

Відгуки лікарів і пацієнтів, які пропили курс Мидокалма в таблетках.

Мидокалм представляє препарат, який здатний впоратися з м'язовими болями при остеохондрозі і невралгічних захворюваннях. З його головних переваг слід виділити натуральні компоненти, що входять до складу.

Щодо дозування слід врахувати, що головне підібрати оптимальну тактику дозування та суміщення з іншими лікарськими засобами, тому що тільки таким спосіб можна домогтися максимальної ефективності.

Анастасія Сергіївна, 42 роки, невролог

При невралгічних м'язовому гіпертонусі моїй дитині призначили Мидокалм, так як він знімає м'язовий спазм і біль. Вирішила написати свій відгук через те, що в інтернеті досить мало відгуків про прийом цих ліків дітьми. Хочеться зауважити, що брали ми ліки без особливого побоювання, так як воно має натуральний складів.

Після лікувального курсу спазми і болі стали в рази менше.

Кілька років тому я зіткнулася з такою проблемою, як остеохондроз, відгомони якого переслідує мене донині і для того, щоб не було хронічного загострення, я приймаю Мидокалм, курсу лікування якого мені вистачає на 2 роки життя без болю і дискомфорту.

Разом з купою інших ліків від невралгії невролог призначив мені Мидокалм. Спочатку все йшло гладко, але через тиждень почали проявлятися побічні ефекти (шум у вухах, нудота, біль у печінці). Так, що курс лікування був припинений.

Вивчивши форуми, на яких пацієнти залишають свої відгуки про той чи інший лікарський препарат можна зробити висновок, що більшість пацієнтів рекомендує приймати Мидокалм в комплексній терапії, так як при окремому прийомі він викликає загальне нездужання і нудоту.

 • натуральний склад лікарського засобу;
 • широкий спектр застосування;
 • невелика кількість протипоказань;
 • неяскраво виражені побічні ефекти, які проявляється досить рідко і у виняткових випадках.

Недоліки: побічні ефекти, які характерні алергічною реакцією при непереносимості компонентів ліки.

Ціна таблеток Мидокалм - 300 рублів. Зберігати медикамент рекомендується в закритому просторі, в недоступному для дітей місці при температурі від 10 до 25 градусів за Цельсієм.

Відпускається препарат в аптеці без рецепта.

Цей розділ створено щоб подбати, про тих, кому необхідний кваліфікований фахівець, не порушуючи звичний ритм свого життя.

після 3х днів прийому препарату стали хворіти обидві ікри на ногах.связиваю тільки з прийомом Мідокалму. пити кинула сьогодні тепер подивимося

Так, у мене такі ж симптоми з'явилися від Мідокалму. Припускаю, що це від непідвищення дози ліків. Спробую по інструкції: підвищити спочатку в 2 рази дозу, а через 3 дні - підвищити дозу в 3 рази. Може не помру і болю в попереку припиняться.

за порадою лікаря почала приймати таблетки мидокалм, стан жахливе, паморочиться голова, весь час хочеться спати, нудить, м'язовий біль без анальгетиків не проходить. невже такий стан буде весь курс лікування?

Після 5 днів прийому Мидокалма почалося почервоніння шкіри обличчя, а також тягне біль в нозі, як вени виривають ((сьогодні перестала пити препарат, подивлюся

мидокалм

Опис актуально на 11.09.2014

 • Латинська назва: Mydocalm
 • Код АТС М03В Х04
 • Діюча речовина: Толперизону (Tolperisone)
 • Виробник: Gedeon Richter Plc, Угорщина

Міжнародна непатентована назва препарату (МНН): толперизону.

Одна таблетка Мідокалм містить в своєму складі 50 або 150 мг толперизона гідрохлориду в якості активної речовини, а також допоміжні компоненти:

 • лимонної кислоти моногідрат (Acidum сitricum мonohydrate);
 • кремнію діоксид колоїдний (Silicii dioxydum colloidale);
 • стеаринова кислота (Acidum stearicum);
 • тальк (Talcum);
 • мікрокристалічна целюлоза (Cellulosum microcrystallicum);
 • крохмаль кукурудзяний (Аmylum maidis);
 • лактозимоногідрат (Lactose monohydrate).

У плівковій оболонці, якою покриті таблетки, повинен містити:

 • кремнію діоксид колоїдний (Silicii dioxydum colloidale);
 • титану діоксид (Titanium dioxide);
 • лактозимоногідрат (Lactose monohydrate);
 • макрогол 6000 (Macrogol 6000);
 • гіпромелоза (Hypromellose).

Ліки Мидокалм випускається у вигляді покритих плівковою оболонкою круглих двоопуклої форми таблеток. З одного боку на кожній таблетці є гравіювання "50" або "150" (в залежності від кількості активної речовини в ній).

Колір таблеток - білий або майже білий (в тому числі і на зламі), запах - слабо виражений, специфічний.

Мидокалм належить до фармакотерапевтичної групи "Міорелаксанти центральної дії"І являє собою лікарський засіб, що сприяє зниженню тонусу скелетної мускулатури. Механізм дії препарату вивчений не повністю.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Мидокалм перешкоджає руйнуванню клітинних мембран і забезпечує виражений мембраностабілізуючий ефект. Механізм цієї дії базується на інгібуванні процесів перекисного окислення ліпідів і модулювання активності мембранозв'язаних ферментів.

Крім того, препарат діє як місцевий знеболювальний засіб, а також гальмує провідність нервових імпульсів в первинних аферентних (від лат. "Afferens" - який приносить самі) нервових волокнах і рухових нейронах - нервових клітинах, відповідальних за проведення інформації на ефектори (як правило, м'язи) від ЦНС.

Останнє призводить до блокування полісінаптіческіх і моносинаптичних рефлексів спинного мозку.

Вважається імовірним, що Мідокалм має здатність вдруге гальмувати процеси вивільнення медіаторів. Це забезпечується за рахунок гальмування надходження іонів кальцію (Ca2 +) в місця функціонального контакту між нейронами, в яких здійснюється передача інформації від однієї клітини до іншої (або, інакше кажучи, в синапси).

У стовбурі мозку Мидокалм усуває полегшення поширення збудження по ретікулоспінномозговому шляху (ретікулоспінальний тракту).

Сприяє посиленню периферичного кровотоку (незалежно від впливу центральної нервової системи), зменшує патологічно підвищений тонус м'язів, усуває м'язову ригідність, знижує вираженість больових відчуттів в м'язах, усуває або зменшує вираженість порушень довільних активних рухів.

Цей ефект забезпечується здатністю толперизону надавати слабо виражене спазмолітичну і адреноблокирующєє дія.

завдяки активності толперизону, Мидокалм також зменшує токсичність індоловой алкалоїду стрихніну, сприяє пригніченню викликаного ним підвищення рефлекторної збудливості і володіє судинорозширювальними властивостями.

Деякі дані свідчать про те, що препарат надає селективне переважна дію на каудальную (від лат. "Cauda" - хвіст, хвостовий) частина йде до таламуса в ростральними напрямку (тобто, до кори) формації спинного мозку. В результаті цього зменшується вираженість спастичних явищ.

Згідно Вікіпедії, що входить до складу Мидокалма толперизону викликає також центральний Н-холінолітичний ефект.

Дія Н-холинолитических засобів базується на тому, що, потрапляючи в організм, вони впливають на нікотинові рецептори, локалізовані головним чином в постсінаптічесіх мембранах, розташованих в скелетних м'язах синапсах, гангліях вегетативної нервової системи, тканинах, що формують мозковий шар наднирників, а також в тканинах синокаротидной зони.

Вступаючи з рецепторами у взаємодію, Н-холінолітики і, зокрема, толперизону, блокують їх здатність сприймати ацетилхолін, внаслідок чого нервовий імпульс не передається через заблокований синапс. Таким чином, нейромедіатор вивільняється, але заблоковані рецептори постсинаптичної мембрани вже не здатні реагувати на подразник.

Вираженого впливу на периферичні відділи нервової системи Толперизону при цьому не робить.

Після прийому таблетки Мидокалм толперизону добре абсорбується з шлунково-кишковий тракт. Максимальна концентрація речовини відзначається приблизно через півгодини-годину. Його біологічна активність становить близько 20%.

толперизону піддається інтенсивній біотрансформації в тканинах печінки і нирок. З організму речовина виводиться нирками у вигляді кінцевих продуктів метаболізму (Більш ніж в 99%), фармакологічна активність яких невідома.

Показання до застосування Мидокалма: що лікує і від чого допомагає препарат

Показаннями до призначення Мидокалма є:

 • патологічно підвищений тонус мускулатури і спазми скелетної (поперечно-смугастої) м'язової тканини, які є наслідком органічних уражень ЦНС, включаючи в тому числі розсіяний склероз, енцефаломієліт, інсульт мозку і т.д .;
 • міогенні контрактури, підвищений тонус і спастичність м'язів, обумовлені захворюваннями кістково-м'язової системи (наприклад, любмаго з ішіасом, спондилез, вражають великі суглоби артрози,цервікальний синдром і т.д.);
 • незапальні захворювання головного мозку, супроводжуються розладами м'язового тонусу (наприклад, дитячий мозкової параліч);
 • жовчнокам'яна хвороба;
 • сильно виражений больовий синдром, який відзначають на тлі розвитку гемороїдальних вузлів;
 • менструальний больовий синдром;
 • загроза мимовільного переривання вагітності внаслідок підвищення тонусу маткових м'язових структур;
 • ниркові кольки.

Застосування препарату Мідокалм показано:

 • в період відновної терапії після перенесених ортопедичних, хірургічних або травматологічних операцій (це пов'язано зі здатністютолперизону надавати благотворний вплив на ступінь розтягування м'язових волокон);
 • в складі комплексної терапії при облітеруючих ураженнях судин (Згідно з інструкцією, засіб ефективний при діабетичної ангіопатії, синдромі Рейно, облітеруючому тромбангіїті і т.д.);
 • для симптоматичного лікування м'язового спазму у дорослих пацієнтів, які перенесли інсульт;
 • при патологіях, обумовлених розладами іннервації судин (Грубі порушення ходи або патологічна синюшність кінцівок).

Для чого призначають міорелаксанти при остеохондрозі?

Як і інші м'язові релаксанти центральної дії, Мідокалм може призначатися при остеохондрозі.

розвивається при остеохондрозі больовий синдром провокує компенсаторний спазм глибоких шарів м'язів спини. А це в свою чергу викликає миофиксация хребетного стовпа і обмеження рухливості хребетно-рухових сегментів.

Наслідком такого мишечнотоніческого дисбалансу є погіршення перебігу захворювання та зниження терапевтичної ефективності всіх проведених заходів.

міорелаксанти при остеохондрозі призначаються для того, щоб усунути цей дисбаланс. Препарати з цієї фармакотерапевтичної групи:

 • мають седативну дію;
 • знімають симптоми больового синдрому;
 • пригнічують спинальні рефлекси;
 • знімають м'язову напругу.

Завдяки цим своїм якостям м'язові релаксанти підвищують ефективність інших терапевтичних заходів: масажу, лікувальної фізкультури, тракційної терапії і т.д .. Також вони мають здатність потенціювати дію блокад, інших знеболюючих препаратів і фізіотерапевтичних процедур.

При цьому м'язові релаксанти мають ряд протипоказань до призначення і можуть провокувати небажані побічні ефекти (зокрема, при тривалому лікуванні ними у пацієнтів нерідко порушується функція гепатобіліарної системи і збільшується маса тіла).

Проте, на відміну від препаратів-хондропротекторов, вони дійсно покращують стан хворих, що страждають від остеохондрозу (Що забезпечується за рахунок зняття патологічної міофіксаціі), і підвищують ефективність консервативної терапії.

Для лікування остеохондрозу приймати міорелаксанти рекомендується дуже нетривалими курсами. І все ж, пам'ятаючи про велику кількість побічних ефектів, практикуючі лікарі дуже обережно включають ці лікарські засоби в схеми лікування своїх пацієнтів.

Протипоказання до призначення таблеток Мидокалм:

 • вік до одного року;
 • стійка патологічна слабкість і швидка стомлюваність скелетної м'язової тканини (міастенія);
 • підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Перед тим як приймати таблетки Мидокалм при остеохондрозі, слід врахувати також, що всі м'язові релаксанти протипоказані пацієнтам:

Профіль безпеки таблеток, що містять в своєму складі толперизону, заснований на даних більш ніж 12 тисяч пацієнтів.

Статистика свідчить про те, що найбільш часто після прийому препаратів толперизону виникали такі побічні реакції, як порушення системного характеру, порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини, а також нервові розлади і розлади травлення.

Постмаркетингові спостереження показали, що в 50-60% випадків побічні дії, асоційовані з прийомом препаратів толперизону, являють собою реакції підвищеної індивідуальної чутливості.

Велика частина цих реакцій не загрожує здоров'ю пацієнта, не вимагає призначення специфічного лікування і проходить самостійно.

Реакції підвищеної індивідуальної чутливості, що несуть загрозу для життя, були зафіксовані в одиничних випадках.

Відповідно до Медичним словником регуляторної діяльності MedDRA все побічні явища виникають на тлі лікування тих чи інших препаратом, класифікуються на часті, нечасті, рідкісні і дуже рідкісні.

До нечастим (виникають не частіше, ніж раз на тисячу випадків) побічних ефектів, які відзначаються після прийому Мидокалма, відносять:

Рідкісні побічні реакції, що виникають частіше, ніж раз на тисячу випадків, але рідше, ніж раз на десять тисяч випадків:

 • анафілактична реакція;
 • зниження активності, депресивні стани;
 • порушення уваги, тремор, підвищення судомної активності, гіпестезія (Зниження чутливості до дії подразників),парестезія, підвищена сонливість;
 • шум в вухах,вертиго;
 • стенокардія, тахікардія, прискорене серцебиття, зниження показників артеріального тиску;
 • гіперемія шкірних покривів;
 • ускладненість дихання, кровотечі з носа, прискорене дихання;
 • болю в епігастральній ділянці, запори, метеоризм, блювота;
 • легкі форми порушень функції печінки;
 • алергічний дерматит, підвищене потовиділення, свербіж шкіри, кропив'янка, висипання на шкірі;
 • відчуття дискомфорту в кінцівках;
 • енурез, протеїнурія;
 • почуття сп'яніння, відчуття жару, дратівливість, підвищена спрага;
 • підвищення рівня білірубіну в крові, зміна активності ферментів печінки, зниження рівня тромбоцитів, лейкоцитоз.

Вкрай рідко (не частіше, ніж в одному з десяти тисяч випадків) можуть зазначатися:

Таблетки Мидокалм: інструкція із застосування, спосіб і режим дозування

Ліки призначені для прийому всередину. Оптимально приймати його відразу після їжі, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дорослим рекомендується починати лікування препаратом з дози, рівної 100-150 мг на добу, які ділять на 2 або 3 прийоми. Подальше лікування передбачає поступове збільшення разової дози до 150 мг. Кратність прийомів при цьому залишається незмінною (2-3 в день).

Зазвичай дозування підбирається в залежності від м'язового тонусу, інтенсивності больового синдрому, наявності у пацієнта протипоказань і супутніх хронічних захворювань.

На підставі цих даних лікар також визначає, скільки днів приймати таблетки. Тривалість терапевтичного курсу зазвичай не перевищує десяти днів.

Згідно з інструкцією із застосування Мидокалма, дітям молодше чотирнадцяти років дозволяє призначати таблетки, в яких міститься 50 мг толперизону.

Дітям у віці від року до шести років препарат Мидокалм дають в дозі, що дорівнює 5 мг толперизону на кілограм маси тіла дитини на добу. Зазначену дозу протягом дня ділять на 3 прийоми. У тих випадках, коли дитина не в змозі проковтнути цілу таблетку, її попередньо розтирають.

Дітям від семи і до чотирнадцяти років інструкція із застосування Мидокалма рекомендує призначати препарат у добовій дозі, яка дорівнює від 2 до 4 мг толперизону на кілограм маси тіла дитини. Кратність прийомів дорівнює 3.

Після перорального прийому препарат починає діяти через приблизно сорок хвилин. Тривалість дії варіюється в межах від 4 до 6 годин (вона залежить від того, наскільки добре функціонує ниркова система фільтрації крові).

Лікування окремих захворювань доповнюють комплексом фізіотерапевтичних заходів, гімнастикою, курсами масажу, втиранням мазей і т.д ..

Дані про передозування Мидокалмом відсутні. Препарат характеризується як нетоксичний і володіє широким діапазоном терапевтичної дії. У літературі ж є описи перорального застосування у пацієнтів дитячого віку дози толперизону, рівній 600 мг. Причому без будь-яких серйозних токсичних проявів.

Пероральний прийом дітьми дози, рівної 300-600 мг, в окремих випадках може супроводжуватися підвищенням дратівливості.

Препарат не має специфічного антидоту. У разі перевищення рекомендованої інструкцією дози і появі на тлі цього будь-яких небажаних симптомів пацієнту рекомендується промивання шлунка і потім - симптоматична і підтримуюча терапія.

Дані про взаємодію з іншими лікарськими препаратами, які обмежували б застосування Мидокалма, відсутні.

Незважаючи на те що толперизону має здатність впливати на ЦНС, він не провокує седативного ефекту. З цієї причини його дозволяється комбінувати з седатівимі засобами, снодійним і містять алкоголь препаратами.

толперизону не впливає на дію алкоголю на ЦНС. Активність речовини підсилюють:

Мовилося, Мидокалм і Мильгамма - сумісність препаратів

Мильгамма, мовилося і Мидокалм є добре поєднуються між собою препаратами. Тому їх нерідко призначають у складі комплексної терапії пацієнтам з патологіями опорно-рухової системи.

Пацієнти з подібного роду захворюваннями в переважній більшості випадків страждають від сильних болів в суглобах. застосування спільно Мовалісу і Мидокалма дозволяє зменшити вираженість больового синдрому, зняти спазм і м'язовий гіпертонус. Крім того, мовилося характеризується нейтральним дією по відношенню до хрящової тканини.

препарат Мильгамма відноситься до фармакологічної групи "Вітаміни групи В"І використовується як загальнозміцнюючий засіб. Він має виражену метаболічну, знеболюючу і нейропротективное дію.

Належать до групи В нейротропні вітаміни благотворно впливають на запальні та дегенеративні захворювання, що вражають нервову систему і руховий апарат.

Препарат відноситься до категорії відпускаються за рецептом.

Мидокалм рекомендується зберігати в недоступному для дітей місці. Оптимальний температурний режим - не вище 30 ° C.

Таблетки придатні до вживання протягом 3 років з дати виготовлення.

Мидокалм не підвищує ризики при керуванні автомобілем і виконанні потенційно небезпечних робіт.

Поєднання Мидокалма і алкоголю допустимо (зокрема, дозволений одночасний прийом препарату з містять алкоголь лікарськими засобами).

Мидокалм при вагітності і лактації

призначення Мидокалма вагітним і годуючим жінкам дозволено, але лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризики для її дитини.

У першому триместрі препарат показаний жінкам, у яких є загроза мимовільного аборту через підвищеного тонусу мускулатури матки.

Аналоги Мидокалма - це лікарські засоби, які володіють схожими з ним фармакологічними властивостями, але містять в своєму складі інше активна речовина і характеризуються іншим механізмом дії.

До аналогам препарату відносяться:

Середня ціна аналогів на українському ринку варіюється в межах від 65 до 140 грн. У Росії їх можна придбати в середньому за 220-380 рублів. так:

 • середня вартість упаковки таблеток Сірдалурд - 110 грн / 220 російських рублів;
 • середня вартість упаковки Міолгіна - 140 грн;
 • середня ціна таблеток баклофен 10 мг - 65 грн / 230 російських рублів.

Багато хто задається питанням "Що краще - Сірдалурд або Мидокалм? баклофен або Мидокалм? ". Однозначної відповіді на це питання не існує, оскільки кожен з препаратів має свої переваги.

Якщо порівнювати Мидокалм з Сірдалурдом, то обидва препарати належать до однієї фармакотерапевтичної групи, але в їх склад в якості активного інгредієнта входять різні речовини. Мидокалм був випущений на фармацевтичний ринок трохи раніше і тому вивчений краще, ніж його аналог.

Мидокалм характеризується більш широким спектром дії, але, на відміну від нього, Сірдалурд, провокує меншу кількість небажаних побічних реакцій.

Відгуки про таблетках Мидокалм, які залишають пацієнти, які пройшли курс лікування їм, досить суперечливі. Хтось відзначає високу ефективність препарату, його доступність і відсутність побічних ефектів.

Хтось, навпаки, вказує на те, що видимого результату після терапії не відзначалося, зате мали місце такі явища, як набряки, нудота або кропив'янка.

Найчастіше можна знайти відгуки про МІДОКАЛМУ на форумах, де обговорюються питання здоров'я дітей. Препарат нерідко призначається малюкам з діагнозом "гіпертонус". Однак більшість батьків не ризикують давати його дітям до року, з огляду на вказане в інструкції обмеження за віком, і обмежують лікування фізіотерапією і курсами масажу.

З цієї причини позитивних відгуків про застосування Мидокалма у дітей не так вже й багато. До слова, деякі відзначають як недолік препарату відсутність у виробника лікарської форми у вигляді сиропу, що полегшувало б його прийом у немовлят.

Відгуки лікарів про МІДОКАЛМУ - позитивні. При цьому більшість з фахівців наголошують на тому, що найбільшої ефективності від лікування препаратом можна домогтися лише вірно вибравши тактику його дозування, а також - в окремих випадках - грамотно поєднуючи його з іншими лікарськими засобами.

Вартість Мидокалма в таблетках в Україні

Ціна Мидокалм 50 мг №30 становить 52-99 грн. Ціна препарату залежить від регіону: так, наприклад, в Києві купити препарат в такій формі випуску можна в середньому за 86-99 грн, в Харкові - по 87 грн, в Дніпропетровську - по 52 грн, ціна в Одесі варіюється в межах від 62 до 76 грн.

Мидокалм 150 мг №30 на українському ринку можна придбати в середньому по 105,5 грн.

Скільки коштує Мидокалм в таблетках в Росії

Мидокалм 50 мг №30 на російському ринку продають в середньому по 235 рублів, середня ціна таблеток Мидокалм 150 мг - 266,5 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Добрий вечір! У мене остеохондроз, лікар виписала таблетки мидокалм, більше двох днів пити їх не змогла, з'явилося відчуття втрати свідомість і стріли перед очима. Перестала приймати. у мене не коли не було алергії не на якісь препарати. Взагалі лікарі у нас жахливі, аби тільки позбутися пацієнта. У поліклініці по три місяці не можливо записатися до невропатолога. У кого грошей на платних немає, можна взагалі забути про лікування. таке неподобство твориться в Нижньому Новгороді, поліклініка 7 від 28 лікарні. А коли то була дуже хороша поліклініка і лікарня. До речі в цій поліклініки не зрозумієш що твориться зараз, всіх лікарів звільнили, залишилися видать найстійкіші.

Хочу залишити відгук нема про препараті, а про зміст статті. Справа в тому, що препарати, що містять різні діючі хімічні речовини не можуть бути названі аналогами. P.s. А препарат до речі непоганий.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Інструкція по застосуванню таблеток Мидокалм

Сильнодіючий препарат, що нормалізує кровообіг в кінцівках при артрозі, який можна придбати в аптеці за рецептом лікаря - це Мідокалм таблетки. Для лікування неврологічних синдромів він є високоефективним засобом, але слід пам'ятати, що засіб належить до групи змішаних центральних міорелаксантів і має прямий вплив на центральну нервову систему (ЦНС). Приймати Мидокалм можна тільки за призначенням лікуючого лікаря.

Місцевоанестезуючий препарат Мідокалм надає швидке цілеспрямований вплив на ЦНС і застосовується при лікуванні захворювань суглобів, остеохондрозі хребта та інших патологій опорно-рухового апарату і судин. Таблетки мають спазмолітичну ефектом (знімають спазм гладкої мускулатури судин), усувають надмірне м'язове напруження (спазми м'язів), сприяють зниженню тонусу скелетних м'язів.

Основна діюча речовина миорелаксанта (гідрохлориду толперизона) володіє специфічною здатністю знімати біль і нормалізувати трофіку м'язових тканин кінцівок. Крім цього, Мидокалм впливає на мембрани клітин, перешкоджаючи їх руйнування, яке відбувається в результаті патологічних процесів при неврологічних захворюваннях.

Форма випуску препарату Мідокалм - двоопуклі круглі таблетки, що містять 50 мг або 150 мг гідрохлориду толперизона (про що свідчить гравірування 50 або 150 на одному боці таблетки). Кожна пігулка покрита плівковою оболонкою білого кольору і має слабкий специфічний запах. Мидокалм розфасований в блістери по 10 таблеток в кожному. Картонна пачка містить 3 блістери та інструкцію із застосування ліків. Компонентний склад кожної таблетки наведено в таблиці:

Кількість в таблетках, що містять 50 мг толперизона гідрохлорид, мг

Кількість в таблетках, що містять 150 мг толперизона гідрохлорид, мг

Моногидрат лимонної кислоти

Колоїднийбезводний діоксид кремнію

Цетілуксусная (стеаринова) кислота

Силікат магнію з гідроксилом (тальк)

Колоїднийбезводний діоксид кремнію

Полімер етиленгліколю Макрогол

Як діє препарат

Мидокалм вибірково пригнічує каудальную частина (розташовану ближче до закінчення) сукупності клітинних скупчень головного мозку, що призводить до блокування холинорецепторов (мембранних білків), що відповідають за перетворення енергії в нервові імпульси і м'язові скорочення. Механізм дії таблеток полягає в гальмуванні імпульсопроводімості рухових нейронів і блокування спинномозкових рефлексів.

Посилення звернення крові і лімфи відбувається за рахунок полегшення проведення імпульсів збудження по ретікулоспінальний шляху. Після потрапляння в шлунок речовина толперизон всмоктується з шлунково-кишкового тракту, досягаючи максимального рівня концентрації в крові через 30-60 хвилин. Виводиться з організму з сечею у вигляді проміжних продуктів клітинного метаболізму.

Показання до застосування Мидокалма

Показанням для застосування сильнодіючого миорелаксанта є патологічно підвищений м'язовий тонус, який виникає при захворюваннях ЦНС і провокує больовий синдром. Лікар невролог може призначити Мидокалм в наступних випадках:

 • при лікуванні остеохондрозу для усунення сильного больового синдрому;
 • для купірування нападів сильних болів, що виникають на тлі порушень іннервації судин;
 • при комбінованому лікуванні остеохондрозу, артеріосклерозу, дифузійної склеродермії;
 • для зняття м'язових спазмів при відновлювальної постоперационной терапії;
 • для лікування хвороб головного мозку незапального характеру, які супроводжуються м'язової дистонією;
 • як терапія підвищеного м'язового тонусу, що виникає при патологіях системи органів руху;
 • при ішемічному інсульті для зняття спазмів судин головного мозку.

Схема прийому миорелаксанта на основі толперизона призначається лікарем, виходячи з показань для його застосування. Інструкція до препарату Мідокалм таблетки містить загальні рекомендації щодо вживання препарату. Ліки слід пити після прийому їжі для підвищення біодоступності толперизона. Проковтнути таблетку необхідно цілою, запиваючи водою.

Рекомендовані початкові дози Мидокалм залежать від віку пацієнта. Дітям у віці від 3 до 7 років препарат призначається з розрахунку 5 мг на 1 кг ваги дитини тричі на день. Діти старше 7 років вживають 3-5 мг толперизона на 1 кг ваги три рази на добу. Дорослі пацієнти старше 14 років приймають 100-150 мг на добу (розбивається на 3 прийоми). Протягом курсу лікування дозування поступово збільшується до 450 мг на добу.

Мидокалм слід приймати в суворій відповідності з інструкцією і рекомендаціями лікаря. Цілеспрямованих досліджень впливу миорелаксанта на концентрацію уваги і здатність керувати механізмами і транспортними засобами не проводилося. Відгуки пацієнтів свідчать про те, що за всю практику застосування таблеток, снодійного ефекту і зниження швидкості реакції після прийому не спостерігалося.

Прийом Мидокалма на першому триместрі вагітності не рекомендується, зважаючи на відсутність клінічно підтвердженого доказу безпеки препарату для нормального розвитку ембріона. Починаючи з другого триместру, таблетки можуть бути призначені лікарем, якщо очікуваний терапевтичний ефект від їх прийому буде вище, ніж потенційна небезпека для плода.

Інструкція по застосуванню Мидокалм не містить обмежувальних вказівок з приводу одночасного прийому інших лікарських препаратів. Вплив на ЦНС не супроводжується седативний ефект, тому миорелаксант можна комбінувати зі снодійними засобами. Слід враховувати, що приймаючи одночасно миорелаксант і нестероїдні протизапальні препарати, толперизон підсилює дію Ніфлумовая кислоти. Мидокалм підсилює міорелаксуючий ефект під впливом психотропних препаратів і клонідину.

В ході проведення досліджень встановлено, що препарат не впливає на дію етанолвмісних речовин на ЦНС. Лікарські засоби, що мають у своєму складі етанол, дозволені до застосування під час лікування. Вживання алкоголю під час лікування препаратом Мидокалм не заборонено, хоча ця комбінація може надавати седативну дію, якщо зловживати спиртовмісними напоями.

Таблетки, що містять толперизон, за відгуками добре переносяться пацієнтами, але ризик виникнення побічних ефектів не виключений. До найчастішим проявам побічних дій, які вимагають припинення прийому препарату, відносяться такі стани:

Зареєстровані дані про випадки передозування таблетками Мидокалма і її наслідки відсутні. На підставі проведених клінічних досліджень можна зробити висновок, що після одноразового прийому 600 мг гідрохлориду толперизона можуть проявитися такі ознаки передозування, які слід усувати промиванням шлунково-кишкового тракту:

 • атаксія;
 • м'язова гіпотонія;
 • інтенційний тремор;
 • параліч дихального центру;
 • задишка;
 • судоми.

Лікар, призначаючи Мидокалм, повинен упевнитися, що пацієнт не належить до категорії хворих, яким прийом миорелаксанта протипоказаний. До таких категорій відносяться годують грудьми жінки, діти і літні пацієнти. Для того щоб уникнути неприємних наслідків, слід попередити невролога, якщо:

 • відзначалася гіперчутливість до лідокаїну;
 • є алергія на толперизона гідрохлорид;
 • поставлений діагноз міастенія;
 • планується вагітність;
 • в анамнезі присутні важкі порушення функції нирок;
 • відзначається схильність до алергічної реакції на медикаменти.

Міорелаксант Мидокалм відноситься до лікарських засобів списку Б (сильнодіючі лікарські засоби) та відпускається тільки на підставі рецепта, виписаного лікарем. Зберігати препарат слід при температурі від +15 до +30 градусів в важкодоступному для дітей місці. Після закінчення трьох років з моменту виробництва ліків (вказано на упаковці), вживати його не слід.

Подібне фармакологічна дія або аналогічне діюча речовина препаратів-аналогів Мидокалма не означає, що можна самостійно замінити виписаний лікарем миорелаксант. Механізм впливу на організм у різних препаратів відрізняється, тому можливість застосування тих чи інших ліків повинен схвалити лікуючий лікар. Найпопулярнішими аналогами Мидокалма є:

Ціна Мидокалма в таблетках знаходиться в межах від 294 до 499 рублів за 30 шт. і залежить від кількості діючої речовини в 1 пігулці. У таблиці представлені ціни таблеток в аптеках:

Кількість діючої речовини

Мені ці таблетки допомогли впоратися з посттравматичними болями. Завдяки зниженню підвищеного тонусу м'язів, відчуття скутості і скутості минуло. Після 20 днів прийому Мидокалм я міг спокійно повертати шию і корпус, що не переживаючи, що щось десь "заклинить". Зараз завжди ношу ці таблетки з собою про всяк випадок.

Світлана, 38 років

З захворюванням спини я зіткнулася вперше 6 років тому. Лікар поставив діагноз остеохондроз і призначив ліки Мидокалм. Пила таблетки 10 днів поспіль і за цей час напади болю і спазми судин пройшли. Але після того, як перестала приймати препарат, біль повернувся. Довелося проходити повноцінний курс протягом 30 днів.

Я почав застосування препарату після того, як місяць промучився від болю в грудях. Після звернення в лікарню з'ясувалося, що це остеохондроз грудного відділу. Лікар виписав мені Мидокалм в дозі 50 мг тричі на день з поступовим збільшенням дозування. Після тижня прийому препарату, біль стала менш вираженою, а через місяць я про неї вже не згадував.

На тлі стресу у мене розвинулася м'язова дистонія. Це жахливе захворювання, коли мимоволі смикаються м'язи. Невролог виписав мені Мидокалм в таблетках. Після першого ж прийому відчула полегшення, спазматичні скорочення м'язів стали рідше. Повністю все симптоми зникли після проходження місячного курсу лікування.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.