Мидокалм ціна таблетки 150

Мидокалм: інструкція із застосування

Таблетки Мидокалм є представником клініко-фармакологічної групи лікарських засобів міорелаксанти центральної дії. Вони призводять до розслаблення спазмованих поперечно-смугастих м'язів і застосовуються при патологічних станах, що вимагають зниження тонусу скелетних м'язів.

Препарат Мидокалм випускається в лікарській формі таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою. Вони мають білий колір, круглу форму і двоопуклу поверхню. Основною діючою речовиною препарату є толперизон, його концентрація в одній таблетці становить 50 і 150 мг. Також до складу таблетки входять допоміжні компоненти, до яких відносяться:

 • Моногідрат лактози.
 • Моногидрат лимонної кислоти.
 • Стеаринова кислота.
 • Тальк.
 • Діоксид кремнію колоїдний.
 • Кукурудзяний крохмаль.
 • Целюлоза мікрокристалічна.
 • Гіпромелоза.
 • Діоксид титану.
 • Макрогол 6000.

Таблетки Мидокалм розфасовані в блістері по 10 штук. Картонна пачка містить 3 блістери (30 таблеток) та інструкцію із застосування препарату.

Діюча речовина таблеток Мидокалм толперизон є міорелаксантом центральної дії. Воно надає кілька біологічних ефектів:

 • Володіє місцевоанестезуючу (знижує чутливість) дією.
 • Надає мембраностабілізірующіцй ефект на клітини нервової системи (нейроцита).
 • Гальмує проведення імпульсів в аферентних рухових волокнах нервів, що призводить до блокування спинномозкових рефлексів.
 • Частково гальмує виділення медіаторів в синапсах, за рахунок чого блокує проходження нервового імпульсу через них.

Також толперизон незначно посилює кровотік в периферичних тканинах і має легкий спазмолітичну дію на гладку мускулатуру порожнистих органів.

Після прийому таблетки Мидокалм всередину діюча речовина добре всмоктується в кров з просвіту кишечника. Воно рівномірно розподіляється в тканинах організму, метаболізується в печінці та нирках до неактивних продуктів розпаду, які виводяться з організму з сечею.

Прийом таблеток Мидокалм показаний для патогенетичного лікування ряду патологічних станів організму, до яких відносяться:

 • Відновлювальна терапія після травм опорно-рухової системи або проведених хірургічних втручань.
 • Зниження підвищеного тонусу скелетних м'язів при органічних ураженнях структур центральної нервової системи (енцефаломієліт, розсіяний склероз, патологія пірамідних шляхів головного мозку, інсульт головного мозку).
 • Патогенетична терапія патології органів опорно-рухової системи, зниження м'язових спазмів, контрактур при спондилезе, остеоартрозі, остеохондрозі.
 • Комплексне лікування дитячого церебрального паралічу та іншої патології центральної нервової системи, що супроводжується значним підвищенням тонусу скелетних м'язів.

Також таблетки Мидокалм застосовуються в комплексній терапії облітеруючий патології артеріальних судин, що супроводжується погіршенням кровотоку в них (ангіопатія артерій сітківки очей, хвороба Рейно, облітеруючий ендартеріїт), а також патологічного порушення іннервації судин (акроціаноз, інтермітуюча ангіоневротичний дісбазія).

Прийом таблеток Мидокалм протипоказаний при декількох патологічних і фізіологічних станах організму, до яких відносяться:

 • Підвищена чутливість до діючої речовини та допоміжних компонентів препарату.
 • Міастенія - патологічна м'язова слабкість.
 • Дитячий вік до 3-х років.

Перед початком прийому таблеток Мидокалм слід переконатися у відсутності протипоказань до їх застосування.

Таблетки Мидокалм приймаються всередину після їжі. Їх не розжовують і запивають достатньою кількістю води. Середня терапевтична дозування препарату залежить від віку пацієнта:

 • Діти у віці 3-6 років - 5 мг на 1 кг маси тіла в 3 прийоми протягом доби.
 • Діти у віці 7-14 років - 2-4 мг на 1 кг маси тіла в 3 прийоми протягом доби.
 • Діти у віці старше 14 років і дорослі - 50 мг 2-3 рази на день. При необхідності дозування може бути збільшена до 150 мг 2-3 рази на день.

Тривалість застосування таблеток Мидокалм визначається лікарем в індивідуальному порядку в залежності від характеру і тяжкості патологічного процесу.

Прийом таблеток Мидокалм може призводити до розвитку побічних ефектів з боку різних органів і систем:

 • Травна система - нудота, блювота, відчуття дискомфорту в області живота.
 • Нервова система - головний біль і м'язова слабкість.
 • Серцево-судинна система - зниження рівня системного артеріального тиску.
 • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, кропив'янка (висип, набряклість, свербіж, що нагадують опік кропивою), бронхоспазм (алергічне звуження бронхів з розвитком задишки), ангіоневротичний набряк Квінке (набряклість тканин області обличчя і статевих органів), анафілактичний шок (системна реакція організму з розвитком поліорганної недостатності на тлі вираженого зниження артеріального тиску).

При розвитку побічних ефектів дозу таблеток Мидокалм знижують, після чого вони зазвичай зникають.

Перед початком прийому таблеток Мидокалм слід ознайомитися з інструкцією до препарату. Даних щодо впливу препарату на функціональну активність кори головного мозку, здатності до концентрації уваги і швидкість реакції на сьогоднішній день немає. Таблетки Мидокалм в аптечній мережі відпускаються за рецептом лікаря. Виключається їх самостійний прийом без відповідного обстеження і призначення.

Випадки значного перевищення дозування таблеток Мидокалм на сьогоднішній день не були зареєстровані. Специфічного антидоту до діючої речовини препарату немає.

За складом і терапевтичного ефекту аналогічним для таблеток Мидокалм є препарат Толперизону.

Термін придатності таблеток Мидокалм составляет3 року з моменту їх виготовлення. Препарат потрібно зберігати в темному і сухому місці при температурі повітря від +15 до + 30 ° С. Берегти від дітей.

Середня вартість таблеток Мидокалм в аптеках Москви в залежності від дозування діючої речовини варіює в межах 339-363 рубля.

Дешеві аналоги Мідокалму

Препарат Мидокалм застосовують при лікуванні хвороб хребта, центральної нервової і судинної системи. На фармакологічному ринку можна придбати дешевші аналоги Мідокалму, але не менш ефективні. Знімає спазми скелетних м'язів, знижує м'язовий тонус і ступінь рефлекторної збудливості, усуває біль. Нормалізує кровообіг лімфи, має судинорозширювальну дію.

Ліки умовно можна поділити на дві групи. В першу входять препарати, які є точною копією щодо компонентного складу, в другу ліки з іншими активними речовинами в складі, але з аналогічним лікувальну дію, що і мидокалм.

Список ліків представлений в ознайомчому порядку і підлягає обов'язковому погодженню з лікуючим лікарем.

Склад Мідокалму і ціна (для порівняння)

Основна діюча речовина препарату - толперизон, сприяє розслабленню скелетних м'язів. Випускається в таблетках по 50 і 150 мг і ампулах. Орієнтовна вартість упаковки таблеток 30 шт. 50 мг - 345 руб., 150 мг - 390 руб.

Список дешевих аналогів Мідокалму в таблетках

У представлений нижче список недорогих аналогів Мідокалму увійшли тільки ті ліки, які на момент написання статті можна було вільно придбати в більшості аптеках.

1. Толперизону-OBL (Росія). Є точним аналогом Мідокалму. Чинний активний компонент препарату - толперизон. Випускається в двох варіантах в упаковках по 30 шт. з різною концентрацією основної речовини в складі. Вартість таблеток 150 мг - 250 р., 50 мг - 204 р.

2. Тізалуд (Росія). Діюча речовина тизанидин за своїми властивостями подібний до толперизон. Знімає спазми м'язів при захворюваннях хребта і спинного мозку, судоми, нормалізує мозковий кровообіг.

Ціна упаковки таблеток 30 шт. 4мг - 205 руб., 2 мг-145 руб.

3. Тізаніл (Росія). активний компонент тизанидин. Препарат знімає спазми скелетних м'язів, є вираженим анальгетиком.

Випускається в упаковці 30 штук зі змістом тизанідину 2мг - ціна 160 р. або 20 шт. з 4 мг в складі за ціною 224р.

4. Тизанідин Тева (Ізраїль). Головний компонент в складі тизанидин. За відгуками лікарів, ліки має високу біодоступністю, тобто здатністю засвоюватися. Ефективні ліки при правильно підібраній лікарем дозуванні і схеми прийому.

Звертає на себе увагу порівняно невеликий список протипоказань та можливих ускладнень. Невисока вартість у порівнянні з іншими подібними ліками характеризує препарат як один з кращих аналогів.

Упаковка 30 штук 2мг коштує 129 рублів.

5. Сірдалуд (Росія). Активна речовина тизанидин. Виробляється в таблетках по 2; 4 і 6 мг активної речовини в складі.

Слід зазначити, що дешевим аналогом Мідокалму є упаковка таблеток 30 штук 2 мг - її вартість становить 220 рублів.

Пачка сирдалуда 30 шт. з більшою концентрацією основної речовини в складі (тизанідину) по 4 і 6 мг коштують дорожче.

6. Баклофен (Польща). активний компонент баклофен, за своїми властивостями подібний до толперизон, який входить до складу препарату мідокалм. Знижує м'язову напругу, хворобливі спазми, судоми.

Ціна упаковки 50 шт. 10 мг - 280 рублів.

7. Баклосан (Росія). чинний компонент баклофен. За своїм лікувальній дії є подібним МІДОКАЛМУ і абсолютним аналогом баклофена описаного вище в пункті 6 характеристики яких збігаються повністю.

Вартість пачки 50 штук. 10 мг - 280 р.

Увага! Всі аналоги перераховані в списку мають ряд серйозних протипоказань, більшість яких відрізняються від Мідокалму. Заміну препаратів на більш дешеві, а також схему лікування, дозування може призначити тільки лікар з урахуванням особливостей перебігу захворювання та стану хворого.

мидокалм

Аналоги, синоніми

Мидокалм: застосування

Мидокалм - сучасний препарат, який застосовують в різних областях медицини. Наприклад, в терапії він необхідний для швидкого зняття спазм гладких м'язів і зниження чутливості нервових закінчень. У хірургії Мидокалм застосовують під час підготовки до операцій в черевній порожнині, перед операцією на серці. При невідкладної допомоги препарат використовують при спастичних станах. У неврології ці ліки використовують для лікування тиків, міжхребцевої грижі, остеохондрозу і різних спазмів нервових волокон. Також його застосовують для підвищення тонусу матки і при дихальної та серцевої недостатності.

В яких випадках застосовують уколи Мидокалма

Уколи Мидокалма застосовуються для ін'єкцій при судорожному і больовому синдромі. Ампула ліки містить толперизона гідрохлориду 100 мг і лідокаіна2,5 мг і вистачить її для одного уколу. Поєднання цих препаратів швидко знімає біль і сприяє тривалій ремісії. При внутрішньом'язовому введенні препарат діє вже через півгодини. Укол роблять два рази на добу по 1 мл (1 ампула) в сідницю. Для внутрішньовенної ін'єкції ліки необхідно розвести в фізичному розчині (10 мл). Можна вводити крапельно протягом 40 хвилин, або дуже повільно внутрішньовенно 1 раз в день 1 ампулу.

Мидокалм в таблетках випускається в різній дозуванні - 50 і 150 мг. Дозування таблеток 50 мг використовується для лікування дітей від 1 року до 12 років, так як інші форми ліки не рекомендується використовувати в цьому віці. Така форма препарату застосовується при амбулаторному лікуванні різних захворювань. Тривалість лікування не повинна бути більше 10 днів, а дозування призначає лікар (залежить від больового синдрому, тонусу м'язових волокон і наявності хронічних захворювань і протипоказань). Після прийому таблетки вона швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті і досягає максимальної концентрації в крові вже через 30-60 хвилин. Тривалість дії препарату становить 4-6 годин. Таблетку необхідно запивати підлогу склянкою води і приймати її за півгодини до прийому їжі.