Мідрімакс для чого призначають

Мідрімакс очні краплі: інструкція із застосування

Очні краплі Мідрімакс - це препарат місцевої дії, який використовується для швидкого розширення зіниць. Додатково він викликає короткочасний спазм акомодації. Застосовується під час підготовки до різних діагностичних досліджень: дослідження очного дна, визначення рефракції і іншим. Може застосовуватися також в складі комплексної терапії різних запальних захворювань очей.

Мідрімакс - це офтальмологічний препарат місцевої дії, що сприяє розширенню зіниць. Являє собою прозору рідину, вона може бути безбарвною або коричнево-жовтою. Основною діючою речовиною є фінілефріна гідрохлорид і Тропикамид. Додаткові складові речовини розчину:

 • Бензалконію хлорид;
 • гіпромелоза;
 • Натрію метабісульфід;
 • Натрію гідроксид;
 • Хлористоводнева кислота;
 • Вода для ін'єкцій. Краплі Мідрімакс використовують для розширення зіниць

Випускається у флаконах по 5 мілілітрів з крапельницею, упакованих в картонні коробки.

Очні краплі Мідрімакс не призначені для самостійного застосування. Воно відпускаються в аптеці за рецептом лікаря.

Перед проведенням діагностичних дослідженні або лікування як правило, закапують по 1 краплі в кон'юнктивальний мішок за 15 - 30 хвилин до процедури. У терапевтичних цілях закопують по 2 краплі в кожне око, до 6 разів на день. Після закапування рекомендується легко натискати на кон'юнктивальний мішок.

Очні краплі Мідрімакс несумісні з м'якими контактними лінзами. Їх потрібно обов'язково знімати перед закапуванням. Одягати їх бажано не раніше, через 15 - 20 хвилин після цього.

Термін зберігання в прохолодному, захищеному від сонячного світла місці становить 2 роки. Препарат не можна заморожувати.

Іріфрін - аналог Мідрімакс

Фармакологічна дія і група

Мідрімакс відноситься до фармакологічної групи М-холоіноблокатори. Після потрапляння на поверхню очі фенілефрин швидко всмоктується, викликаючи звуження судин. Одночасно він сприяє розвитку короткочасного паралічу гладких м'язів кон'юнктиви. Тропикамид викликає інтенсивний відтік внутрішньоочної рідини і розвиток спазму акомодації. Він сприяє підвищення внутрішньоочного тиску.

Мідрімакс підвищує внутрішньоочний тиск

Препарат практично не робить хронотропное вплив на серце.

Препарат легко проникає в тканини ока, всмоктуючись за 10 - 20 хвилин. Після цього він швидко проникає в загальний кровотік. Нормальний розмір зіниці повертається протягом 6 годин.

Показання і протипоказання в застосуванні

Основне показання до використання препарату - це проведення різних діагностичних досліджень, які потребують розширення зіниць. Також використовується в період підготовки перед хірургічними операціями і лазерною корекцією на очах. Також застосовується в складі комплексної терапії запальних захворювань ока, часто супроводжуються утворенням спайок.

Мідрімакс використовують при проведення біомікроскопії ока

Мідрімакс використовується тільки за призначенням лікаря.

Категорично не можна застосовувати Мідрімакс:

 • Людям у віці до 18 років;
 • При індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • При глаукомі, в першу чергу при закритокутовій формі;
 • При хронічних захворюваннях серцево-судинної системи;
 • При вагітності;
 • У період годування груддю;
 • тиреотоксикоз;
 • Прийом інгібіторів МАО, а також 3 тижні після їх відміни.

З обережністю застосовують препарат у літніх людей, що мають патології серцево-судинної системи, а також при цукровому діабеті 2 типу.

Препарат категорично не можна застосовувати на будь-якому терміні вагітності. Це пов'язано з тим, що його діюча речовина потрапляє в загальний кровотік, що може створювати небезпеку для плода.

Не можна застосовувати Мідрімакс в період годування грудьми, оскільки він проникає в грудне молоко. Якщо необхідно застосування цього препарату, грудне вигодовування слід припинити.

Препарат призначений тільки для дорослих людей. Його категорично не можна використовувати дітям у віці до 18 років.

Можливі ускладнення, викликані препаратом

При використанні Мідрімакса можливе виникнення таких побічних ефектів:

 • печіння;
 • Нечіткість зорового сприйняття;
 • Парез акомодації;
 • фотофобія;
 • Підвищений внутрішньоочний тиск;
 • Поверхневий точковий кератит.

Іноді можуть виникнути такі ускладнення:

У рідкісних випадках можуть виникати такі тяжкі ускладнення, як дихальний параліч або кома.

Мідрімакс - це очні краплі, здатні на час викликати розширення зіниць. Такий ефект забезпечують відразу 2 діючі речовини: фенобарбітал і тропікомід. Найчастіше препарат застосовується в офтальмології, при підготовці до діагностичних досліджень та хірургічних операцій.

 • Завантаження.

Інформація на сайті представлена ​​в ознайомлювальних цілях, обов'язково зверніться до окуліста.

Мідрімакс - інструкція, застосування, показання, протипоказання, дія, побічні ефекти, аналоги, дозування, склад

• При діабеті першого типу;

• Глаукома вузькокутова і закритокутова;

• При серцевої патології (коронаросклероз, стенокардія, крім того, при наявності аритмії, а також при гіпертонічному кризі);

Очні краплі «Мідрімакс»: інструкція із застосування, аналоги, відгуки

Ні для кого не секрет, що для проведення багатьох офтальмологічних процедур, включаючи і деякі операції, важливо, щоб зіниця пацієнта був максимально розширено. Зрозуміло, досягти подібного стану природним шляхом неможливо. У таких випадках застосовують спеціальні препарати. І часто офтальмологи використовують очні краплі «Мідрімакс9raquo ;. Інструкція по застосуванню свідчить про те, що ліки дійсно розширює зіницю.

Звичайно, багатьом хочеться отримати якомога більше інформації про використаний ліках. Що входить до складу і як впливають на організм краплі «Мідрімакс9raquo ;? Інструкція, протипоказання, ймовірність появи побічних реакцій, ціна та відгуки - це ті моменти, на які звертають увагу багато людей.

Інформація про форму випуску та склад

Даний лікарський засіб випускається у вигляді очних крапель. Це безбарвна рідина, вміщена у флакони зі спеціальними зручними дозаторами для закапування. Обсяг флакона становить 5 мл. Що входить до складу препарату «Мідрімакс9raquo ;? Інструкція говорить про те, що ліки містять два активних компоненти, а саме, гідрохлорид фенілефрину (50 мг на 1 мл розчину) і Тропикамид (8 мг в одному мл препарату). Природно, присутні і деякі допоміжні засоби, а саме очищена вода, едетат динатрію, метабісульфіт натрію, а також гідроксид натрію, гіпромелоза, хлорид бензалконію і невелика кількість соляної кислоти.

Основні властивості лікарського препарату

Основні компоненти ліки викликають стійке розширення зіниці, а також спазм акомодації. Подібна дія корисно при проведенні різних офтальмологічних процедур. Ліки блокує холінорецептори, які розташовуються на циліарного м'яза і сфінктера райдужки.

Як свідчать відгуки і результати досліджень, ефект від очних крапель з'являється швидко. Зіниця розширюється через 10-15 хвилин після застосування крапель. Те ж стосується і тимчасового паралічу акомодації. Максимальний ефект триває близько 35-40 хвилин, чого цілком достатньо для проведення лікувальної процедури. Параліч м'язів проходить через 1-2 години. Повне відновлення розмірів і функцій зіниці спостерігається приблизно через 6-7 годин після закапування.

Активні компоненти досить легко і швидко проникають в тканини очей, після чого потрапляють в загальний кровотік. Варто врахувати, що препарат має і певні системні впливом. Виводяться активні речовини і їх метаболіти нирками разом з сечею.

В яких випадках лікар призначає очні краплі?

Коли саме доцільний прийом крапель для очей «Мідрімакс9raquo ;? Інструкція по застосуванню містить інформацію про те, що в сучасній офтальмології препарат використовується в двох випадках:

 • Діагностичні офтальмологічні процедури, при яких необхідно розширення зіниці.
 • Хірургічні процедури і лазерні операції.

Зрозуміло, лікуючий лікар самостійно визначить, чи потрібні вам саме ці краплі. Більш того, їх застосування можливе лише в умовах стаціонару, де пацієнт знаходиться під наглядом лікаря.

Препарат «Мідрімакс9raquo; (Очні краплі): інструкція із застосування

Ні в якому разі не допускається самостійне застосування даного препарату. Тільки лікар може призначити і ввести краплі для очей «Мідрімакс9raquo ;. Інструкція по застосуванню містить лише деякі загальні рекомендації. Процедура здійснюється за 15-30 хвилин до проведення лікувальних або діагностичних заходів. Лікар акуратно закопує по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок. Через кілька хвилин спостерігається розширення зіниці. Саме так і використовують краплі для очей «Мідрімакс9raquo ;. Інструкція по застосуванню дітям виглядає так само.

Оскільки активні компоненти ліки проникають в системний кровотік, то їх дозволено приймати далеко не всім пацієнтам. З переліком протипоказань варто ознайомитися до початку використання ліки:

 • Зрозуміло, краплі можна приймати, якщо у пацієнта є підвищена алергічна чутливість до будь-якого з складових компонентів.
 • До протипоказань відносять хвороби судин і серця, зокрема атеросклероз коронарних артерій, стенокардію, аритмію і гіпертонічний криз (або ризик його розвитку).

 • Краплі не використовують при глаукомі закритокутова або узгоугольного типу.
 • Препарат не можна призначати пацієнтам, які приймають інгібітори моноамінооксидази (використання крапель можливо не раніше, ніж через три тижні після закінчення терапії).
 • Ліки має обмеження за віком. Його не рекомендується призначати пацієнтам молодше 18 років, хоча в даному випадку рішення приймає лікар, оскільки краплі іноді використовуються в дитячій офтальмології.
 • До протипоказань відносять деякі ендокринні захворювання, включаючи тиреотоксикоз і цукровий діабет першого типу (при діабеті другого типу застосування крапель можливо, але робити це потрібно дуже обережно).
 • Препарат не варто призначати вагітним жінкам і матерям під час грудного вигодовування.

Місцеві побічні реакції на тлі терапії

Статистика і лікарі свідчать про те, що лікарський засіб рідко викликає побічні ефекти. З іншого боку, їх поява все ж можливо, і час від часу ускладнення реєструються. Деякі пацієнти скаржаться на алергічні реакції, які супроводжуються почервонінням, печіння в очах і сверблячкою. Іноді застосування крапель супроводжується зниженням зору і хворобливістю, але ці ефекти, як правило, проходять самі по собі. У деяких людей після введення препарату спостерігається сльозотеча і вивільнення пігменту. До місцевих побічних ефектів можна віднести набряк і гіперемію кон'юнктивальної оболонки. Також можливий розвиток реактивного миоза.

Чи можлива поява системних порушень на тлі терапії?

Як уже згадувалося, активні компоненти ліки проникають в системний кровотік, тому ускладнення можливі не тільки з боку очей - іноді препарат негативно впливає і на інші органи. У деяких пацієнтів розвиваються загальні алергічні реакції, які супроводжуються почервонінням і свербінням шкіри, розвитком контактного дерматиту. Деякі пацієнти скаржаться на сухість у роті. Іноді після застосування крапель можна помітити сильне почервоніння або, навпаки, блідість шкірних покривів.

Існує ймовірність появи ускладнення з боку серцево-судинної системи. Зокрема, можлива поява у пацієнтів тахікардії або брадикардії. Іноді спостерігається підвищення кров'яного тиску. Зрідка у пацієнтів розвивається оклюзія коронарних судин. Найбільш небезпечними ускладненнями є інфаркт міокарда та емболія (закупорка) легеневої артерії. Це тяжкі стани, при яких необхідна екстрена медична допомога.

До переліку можливих системних реакцій відносять запаморочення, головний біль, які супроводжуються блювотою, а також деякі інші порушення центральної нервової системи. У деяких людей була зафіксована м'язова ригідність. Можливе зниження тонусу м'язів травного тракту, що веде до розладів перистальтики.

Чи можлива передозування лікарським засобом «Мідрімакс9raquo; (очні краплі)? Інструкція містить дані про те, що при правильному застосуванні препарат не може викликати подібного стану, адже його використовує лікар, причому тривала терапія не потрібна. З іншого боку, небезпечним є випадковий прийом розчину усередину.

При пероральному прийомі крапель можлива поява у пацієнта гіпертермії і тахікардії. Спостерігається мідріаз і проблеми з диханням. Шкіра і слизові оболонки людини стають сухими. При попаданні в травну систему великої кількості розчину можливі судоми і навіть кома. Тому пацієнта потрібно терміново доставити в лікарняне відділення, де лікарі проведуть промивання шлунка. Обов'язкове застосування сорбентів. Подальше лікування симптоматичне, наприклад, при гіпертермії пацієнтові призначають холодні компреси і т. Д.

Взаємодія з іншими ліками

Що потрібно знати пацієнтам, яким призначений препарат «Мідрімакс9raquo; (Краплі)? Інструкція по застосуванню говорить про те, що даний засіб не можна використовувати під час прийому блокаторів, так як можливий розвиток гіпертонічного кризу за рахунок звуження судин. До такого ж результату може привести застосування крапель на тлі терапії холиноблокаторами і трициклічнимиантидепресантами. Якщо під час процедури разом з краплями використовуються місцеві анестетики, то може посилюватися системна адсорбція активних компонентів ліки.

Вартість і перелік ефективних аналогів

У сучасній офтальмології широко використовуються краплі «Мідрімакс9raquo ;. Інструкція по застосуванню, властивості і склад - не єдине, що цікавить пацієнтів. Для багатьох людей важливим моментом є і вартість призначеного лікарем препарату. «Мідрімакс9raquo; - медикамент від індійського виробника. Тому вартість кошти коливається в залежності від багатьох факторів, включаючи націнки аптеки і фірми-розповсюджувача. Ціна флакончика (5 мл) варіюється в межах від 460 до 600 рублів, що не так вже й багато.

Що робити якщо вам не підходять дані очні краплі? Причин для цього може бути багато. У таких випадках лікуючий офтальмолог спробує підібрати максимально ефективний і безпечний аналог. Наприклад, такими ж властивостями володіють краплі «Тропікамід9raquo ;, які містять той же діючий компонент. Для діагностичних процедур нерідко використовуються такі засоби, як «Аппамід9raquo; і «Цікломед9raquo ;. У будь-якому випадку підбирати замінник самостійно не можна.

Препарат «Мідрімакс9raquo ;: інструкція із застосування, відгуки лікарів і пацієнтів

Зрозуміло, думка фахівців важливо. Як уже згадувалося, в деяких ситуаціях рекомендує використовувати саме краплі «Мідрімакс9raquo; Інструкція по застосуванню. Аналоги, звичайно, існують, але в міру можливості офтальмологи використовують в процедурах саме цей препарат. Він дає досить стійкий ефект, та й протипоказань до застосування не так вже й багато. Безумовно, є цілий перелік можливих побічних реакцій, але виникають вони вкрай рідко. Для пацієнтів же приємним бонусом є не надто висока вартість. До речі, препарат легко дістати, так як його поширенням займаються багато аптек.