мизопростол інструкція

мизопростол

Інструкція по застосуванню:

Діюча речовина

Форма випуску

склад

показання

Протипоказання

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

Побічні ефекти

особливі вказівки

Умови та термін зберігання

Мізопростол - утеротонізірующее, противиразковий, гастропротектівной, стимулюючий пологову діяльність препарат.

Форма випуску

Мизопростол випускається у формі таблеток для прийому всередину. Препарат реалізується в алюмінієвих блістерах (по 3 або 4 табл. В кожному), поміщених в паперову коробку з 1 шт.

Допоміжні речовини: касторова олія, карбоксиметилкрохмаль натрію, кремнію діоксид колоїдний, целюлоза мікрокристалічна.

Показанням до призначення мізопростолу є:

 • Виразка шлунка, обумовлена ​​застосуванням НПЗЗ, у хворих з підвищеним ризиком язвообразования (з метою лікування і профілактики).
 • Лікування загострення виразки дванадцятипалої кишки.
 • Переривання вагітності на ранніх термінах (в комбінації з міфепристоном).

Протипоказанням до прийому лікарського засобу є:

 • Виражені функціональні порушення печінки і нирок (включаючи важку ниркову недостатність).
 • Гормональнозалежні пухлини.
 • Захворювання серцево-судинної системи.
 • Використання внутрішньоматкових контрацептивів (перед призначенням препарату необхідно видалити ВМК).
 • Ендокринопатії і патології ендокринної системи (включаючи дисфункцію надниркових залоз, цукровий діабет).
 • Запальні захворювання кишечника.
 • Анемія.
 • Підозра на позаматкову вагітність.
 • Захворювання, що супроводжуються простагландиновою залежністю або наявність протипоказань до застосування простагландинів: артеріальна гіпертензія, бронхіальна астма, глаукома.
 • Дитячий і підлітковий вік до 18 років.
 • Період грудного вигодовування (лактації).
 • Підвищена індивідуальна чутливість до складових компонентів препарату.

Мізопростол призначають з великою обережністю хворим в літньому віці, а також при артеріальній гіпотензії, коронарокардіосклероз, атеросклерозі судин головного мозку, порушення мозкового кровообігу, ішемічних хворобах серця, епілепсії, діареї, ентероколіті, гіперчутливості до простагландинів або їх аналогів.

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

Препарат призначений для перорального застосування.

Для лікування і профілактики виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, а також з метою лікування ерозивних гастритів рекомендована разова доза становить 200 мкг 2-4 рази на день (останній прийом - перед сном). Максимальна денна доза - 400-800 мкг.

При нирковій недостатності і підвищеної індивідуальної чутливості Мизопростол призначають в дозі 100 мкг. Тривалість застосування і кратність прийому залежать від ефективності лікування і показань.

Для переривання вагітності (в комплексі з міфепристоном): препарат призначають в дозі 400 мг, але не раніше ніж через 36-48 годин після прийому міфепристону.

Застосування препарату може викликати такі побічні ефекти:

 • Сечостатева система: Дисменорея, менорагія, поліменорея, метрорагія, болі внизу живота, викликані скороченнями міометрія, порушення менструального циклу, постменопаузного кров'янисті виділення з піхви.
 • Травна система: Напади нудоти, блювання, запор, діарея, метеоризм, біль у животі.
 • алергічні прояви: Набряк Квінке, шкірні висипання, свербіж, анафілактичні реакції.
 • іншеПідвищена стомлюваність, астенія, запаморочення, головний біль, зміна маси тіла, озноб; в рідкісних випадках - судоми (у пацієнток в перед- або постклимактерическом періоді), підвищення температури тіла, припливи крові до обличчя.

Токсичність препарату у людей не виявлена. Клінічними симптомами, наявність яких може вказувати на перевищення дозування, є: судоми, тремор, сонливість, біль у животі, посилене серцебиття, лихоманка, брадикардія або гіпотензія.

Перед призначенням препарату пацієнтка повинна бути проінформована про можливі побічні дії мізопростолу. Жінка повинна знаходитися під наглядом лікаря протягом 4-6 годин після прийому лікарського засобу.

Застосування препарату для переривання вагітності виконується тільки спільно з міфепристоном і тільки в спеціальних лікувальних установах, що мають підготовлені відповідним чином лікарські кадри, і які мають можливостями надання гемотрансфузионной і екстреної хірургічної гінекологічної допомоги.

Грудне вигодовування необхідно припинити на 5 днів після прийому мізопростолу (на 7 днів після прийому міфепристону) в методі медикаментозного аборту.

Куріння більше 10 сигарет в день, прийом протягом тривалого часу Ізоніазиду, Рифампіцину, протисудомних препаратів, циметидином, антидепресантів, ацетилсаліцилової кислоти, барбітуратів і Індометацину, стимулює метаболізм мізопростолу, зменшуючи його рівень в сироватці крові. Протягом 1 тижня після використання мізопростолу необхідно відмовитися від прийому аспірину та інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів.

Після прийому мізопростолу у жінок, як правило, починається невелике вагінальна кровотеча (в деяких випадках досить тривалий). На дуже ранньому терміні вагітності викидень можливий вже після прийому міфепристону, проте в цьому випадку також потрібен прийом мізопростолу для підвищення результатів медикаментозного впливу. У 10% жінок викидень відбувається протягом 1 тижня після прийому мізопростолу і у 80% - протягом 6 годин.

Через 8-15 днів після вживання препарату пацієнтам слід пройти повторну діагностику в тому ж лікувальному закладі. При підозрі на збереження вагітності та неповний аборт потрібно пройти УЗД-обстеження або зробити аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ).

При триваючої вагітності або неповному аборті обов'язково виконують вакуумаспірацію з подальшим дослідженням аспірату (так як необхідна оцінка впливу мізопростолом на формування вроджених аномалій розвитку у плода).

Прийом лікарського засобу в якості гастропротектори потрібно припинити при появі діареї (легка діарея не є підставою для скасування терапії), кров'яних виділень з піхви, свербежу, підвищення активності печінкових трансаміназ і зниження артеріального тиску.

Зберігати в сухому, прохолодному місці поза доступу прямих сонячних променів, при температурі не більше 25 ° C. Берегти від дітей. Термін придатності - 2 роки.

Перед застосуванням препарату, розміщене на цій сторінці, є спрощеним варіантом офіційною версією анотації до препарату. Інформація надана виключно в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом для самолікування. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з фахівцем і ознайомитися з інструкцією затвердженою виробником.

При використанні матеріалів сайту, активне посилання обов'язкове.

Інформація, представлена ​​на нашому сайті, не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може служити заміною консультації у лікаря. Попереджаємо про наявність протипоказань. Необхідна консультація спеціаліста.

Мізопростол - інструкція із застосування, аналоги, відгуки та форми випуску (таблетки 200 мкг) лікарського препарату для лікування виразки шлунка і переривання вагітності (медичний аборт) у дорослих, дітей і при вагітності

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату мизопростол. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання мізопростолу в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги мізопростолу при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування виразки шлунка і переривання вагітності (медичний аборт) в комбінації з міфепристоном у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю.

мизопростол - синтетичний аналог простагландину E1. Надає захисну дію, пов'язане зі збільшенням утворення слизу в шлунку і підвищенням секреції бікарбонату слизовою оболонкою шлунка. Безпосередньо впливаючи на парієтальні клітини шлунка, мізопростол пригнічує базальну, нічну і стимульовану (їжею, гістаміном, пентагастрином) секрецію. Зменшує базальну (але не стимульовану гістаміном) продукцію пепсину.

Індукує скорочення гладких м'язів міометрія і розширює шийку матки. Підвищує частоту і силу скорочень міометрія, надаючи слабку стимулюючу дію на гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту.

Дія починається через 30 хвилин і триває не менше 3-6 ч. При дозі 50 мкг ефект помірний і короткий, 200 мкг - виражений.

Мизопростол + допоміжні речовини.

При пероральному застосуванні швидко і повністю абсорбується (їжа затримує абсорбцію). Зв'язування з білками плазми становить 85%. У стінках ШКТ і печінки метаболізується до фармакологічно активної мізопростолової кислоти. Чи не кумулює при багаторазовому прийомі. Виводиться нирками (80%) і з жовчю (15%).

 • профілактика розвитку виразки шлунка, пов'язаної із застосуванням нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), у пацієнтів з підвищеним ризиком язвообразования;
 • лікування загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки;
 • виразкова хвороба шлунка.

У комбінації з міфепристоном: переривання вагітності на ранніх термінах (до 42 днів аменореї).

Таблетки 200 мкг.

Інструкція по застосуванню і режим дозування

Режим дозування визначається індивідуально, залежно від показань.

Для профілактики виразок шлунка, що викликаються нестероїдними протизапальними засобами, і лікування ерозивних гастритів і виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки: по 200 мкг 2-4 рази на добу (останній прийом - перед сном); добова доза - 400-800 мкг. При поганій переносимості можливе зниження разової дози до 100 мкг. При нирковій недостатності добову дозу знижують на 50%.

Для переривання вагітності (в поєднанні з міфепристоном): через 36-48 годин після прийому міфепристону призначають 400 мкг мізопростолу.

 • біль в животі;
 • метеоризм;
 • нудота блювота;
 • діарея;
 • запор;
 • болі внизу живота, пов'язані зі скороченнями міометрія;
 • дисменорея;
 • поліменорея;
 • менорагія;
 • метрорагія;
 • шкірний висип;
 • свербіж;
 • набряк Квінке;
 • зміна маси тіла;
 • астенія;
 • підвищена стомлюваність;
 • судоми (у жінок в перед- або постклимактерическом періоді).
 • виражені порушення функції печінки;
 • запальні захворювання кишечника;
 • вагітність;
 • період лактації;
 • тяжка ниркова недостатність;
 • ентерит;
 • дитячий та підлітковий вік до 18 років;
 • підвищена чутливість до мізопростолу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендують при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування).

Необхідно враховувати, що мізопростол підвищує тонус матки і може спровокувати викидень при застосуванні його в якості гастропротекторних кошти.

При необхідності застосування у жінок дітородного віку слід попередньо проводити сироватковий тест на вагітність, який повинен залишатися негативним протягом 2 тижнів до початку терапії мізопростолом. Лікування можна починати тільки на 2-3-й день нормальної менструації. Протягом всього курсу лікування слід застосовувати надійні методи контрацепції.

Протипоказаний в дитячому та підлітковому віці до 18 років.

З обережністю застосовують у пацієнтів з артеріальною гіпотензією, ішемічною хворобою серця, порушенням мозкового кровообігу, коронарокардіосклероз, епілепсію, ентероколіт, діареєю, підвищеною чутливістю до простагландинів або їх аналогів.

Застосування для переривання вагітності проводиться тільки в комбінації з міфепристоном і тільки в спеціалізованих лікувальних установах, що мають відповідним чином підготовлені лікарські кадри, і які мають можливостями надання екстреної хірургічної гінекологічної та гемотрансфузионной допомоги. У звичайній аптеці препарат не продається.

Застосування препарату вимагає попередження резус-конфлікту та інших загальних заходів, супутніх аборту. Перед призначенням мізопростолу пацієнтка повинна бути детально проінформована про дію і можливі побічні ефекти препарату. Пацієнтка повинна спостерігатися в умовах лікувального закладу протягом 4-6 ч до прийому препарату. Під час і після прийому препарату пацієнтці повинна бути надана своєчасна медична допомога в разі масивної кровотечі або розвитку інших ускладнень. Після прийому препарату у пацієнток, як правило, виникає невелика вагінальна кровотеча, у частини жінок - досить тривалий. При дуже ранньому терміні вагітності можливий аборт вже після прийому міфепристону, однак у цьому випадку також необхідний прийом таблеток мізопростолу для оптимізації результатів медикаментозного аборту. Після прийому мізопростолу приблизно у 80% жінок аборт відбувається протягом 6 ч і приблизно у 10% жінок - протягом 1 тижня. Пацієнтці необхідно пройти повторне обстеження в тому ж лікувальному закладі через 8-15 днів після прийому препарату. У разі необхідності має бути проведено УЗД або визначення рівня хоріонічного гонадотропіну в сироватці крові. При підозрі на неповний аборт або збереження вагітності необхідно своєчасно провести комплексне медичне обстеження. При неповному аборті або триваючої вагітності, оціненої на 10-14 день після прийому міфепристону, обов'язково проводять вакуум-аспірацію з наступним гістологічним дослідженням аспірату.

Прийом препарату в якості гастропротектори слід припинити при виникненні діареї (легку діарею не вважають підставою для скасування лікування, препарат відміняють при тяжкій діареї - приблизно 2% випадків), свербежу, кров'яних виділень з піхви, зниження артеріального тиску і підвищенні активності трансаміназ.

Протягом 1 тижня після прийому мізопростолу не слід призначати ацетилсаліцилову кислоту та інші НПЗП.

При одночасному застосуванні з антацидами зменшується концентрація мізопростолу в плазмі крові.

При одночасному застосуванні з магнійсодержащіе антацидами можливе посилення діареї.

При одночасному застосуванні з аценокумарол описаний випадок зменшення антикоагулянтної дії аценокумаролу.

При одночасному застосуванні з диклофенаком, індометацином посилюються побічні ефекти диклофенаку та індометацину.

Аналоги лікарського препарату Мізопростол

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги по фармакологічній групі (кошти для медичного аборту):

мизопростол

Опис актуально на 27.01.2015

 • Латинська назва: Mizoprostol
 • Код АТС G02AD06
 • Діюча речовина: Мізопростол (Misoprostol)
 • Виробник: Beijing Zizhu Pharmaceutical (Китай)

В одній таблетці знаходиться 200 мкг мизопростола.

В якості допоміжних речовин використовуються: мікронізований силікагель, натрій карбоксіметілкрохмальний, рицинова олія гідрогенізована і мікрокристалічна целюлоза.

Випускається в таблетках круглої форми білого кольору. У картонній упаковці знаходиться один блістер на 3 або 4 шт.

надає гастропротектівной, противиразковий і утеротонізірующее дію, а також стимулює родову діяльність.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

мизопростол є синтетичним похідним простагландину Е1. Він здатний індукувати скорочення гладкої мускулатури міометрія та розширення шийки матки, що полегшує процес виведення змісту порожнини матки. Завдяки слабкому стимулюючій дії на гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту, великі дози інгібують секрецію шлункового соку, і таблетки діє як противиразковий засіб.

Мізопростол як активна речовина не робить значимого клінічного впливу на:

Пероральне застосування веде до швидкої абсорбції (Max концентрація - 6,08 ± 1,64 мг / мл). У разі прийому під час їжі, особливо, жирної, знижується біодоступність препарату без впливу на тривалість абсорбції. У стінках ШКТ і печінки відбувається перетворення до активного діестеріфіцірованного метаболіти - мізопростолової кислоти, максимальна концентрація якої досягається через півгодини і становить 499 мг / мл. Період напіввиведення - не більше 30 хвилин, речовина не накопичується в тканинах організму, виводиться переважно нирками.

 • ерозії, а також ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту внаслідок терапії іншими ЛЗ та попередження їх ульцерогенної дії (наприклад, профілактика і лікування НПЗЗ-гастропатії);
 • виразкова хвороба дванадцятипалої кишкиі шлунка, в тому числі загострення;
 • для переривання вагітності на ранньому терміні (не більше 42 діб аменореї).
 • гіперчутливість до препарату, а також до інших простагландинамі аналогам;
 • порушення функції печінки;
 • серцево-судинні або ендокринні захворювання;
 • діабет;
 • важка форма ниркової недостатності;
 • протипоказання використання простагландинів - бронхіальна астма, глаукома, артеріальна гіпертензія;
 • прийом ВПЗ;
 • запальні процеси в кишечнику, в тому числі ентерит;
 • вагітність, підозра на позаматкову вагітність, лактація (годування груддю);
 • вікова група до вісімнадцяти років.

По відношенню до різних органів і систем Мизопростол може викликати такі побічні реакції:

Інструкція на Мизопростол (Спосіб і дозування)

 • 3 таблетки (600 мг) міфепрістона - натщесерце всередину або через дві години після прийому їжі.
 • Через 36-48 годин - натщесерце 2 табл. (400 мкг) мізопростолу.

Увага! Якщо після прийому немає кровотечі протягом 2 діб, то самостійно приймати таблетки заборонено. За призначенням додаткової дозування слід звернутися до лікаря - відвідати акушера на 2-3 день.

Інструкція по застосуванню мізопростолу як противоязвенного препарату передбачає прийом таблеток внутрішньо під час їжі. Дозування: 200 мкг 3-4 рази на добу, разова доза в межах 200-400 мікрограм, якщо у пацієнта підвищена чутливість або ниркова недостатність - доза становить 100 мікрограмів. Як приймати і наскільки довго - слід розраховувати залежно від показань і спостерігається клінічної картини лікування.

Не виявлено токсичності мізопростолу для людей. Клінічні прояви передозування можуть виражатися у вигляді сонливості, тремору, судом, абдомінальних болів, лихоманки, посиленого серцебиття, гіпотензії або брадикардії. Лікування слід призначати симптоматичне.

 • з антацидамизнижується плазмова концентрація мізопростолу;
 • з антацидами, що містять магній- можливе посилення діареї;
 • з аценокумарол був зафіксований випадок зниження антикоагулянтного ефекту аценокумаролу;
 • з диклофенаком, індометацином - посилення їх побічних ефектів.

Відпускають за рецептом.

У сухому темному місці, недоступному для дітей. При температурі навколишнього середовища не більше 25 ° Цельсія.

Зберігати не більше двох років.

При вагітності і лактації

Препарату за типом дії на плід відноситься до категорії (по FDA) - X.

Мізопростолової кислота здатна проникати в грудне молоко. Не дивлячись на те, що немає інформації про розвиток будь-яких побічних реакцій у дітей, рекомендується застосовувати Мизопростол в період лактації з обережністю.

У разі, якщо препарат використовується як:

 • гастропротектівной засіб: Вагітність або її планування - неприпустимі, так як підвищений тонус матки може спровокувати викидень. Призначати препарат можна тільки після сироваткового тесту на вагітність, що залишається негативним не менше 2 тижнів. Прийом мізопростолом зазвичай починають через 2-3 діб після початку менструального циклу, обов'язковою умовою є використання надійних методів контрацепції, наприклад, бар'єрних.
 • утеротонізірующее засіб: Застосування з метою переривання вагітності, інакше - за планованої вагітності препарат протипоказаний.
 • Мизопростол-ГПМЦ;
 • Міролют;
 • Сайтотек.

Відгуки про мізопростолом можна зустріти абсолютно різноманітні. Багато хто відзначає препарат як ефективний засіб для переривання вагітності, хоча і скаржаться на побічні ефекти і негативні наслідки після застосування.

Пенкрофтон і Мизопростол застосовують в комплексі для медикаментозного аборту, однак він повинен проходити під наглядом медперсоналу і займатиметься лікарем. Крім того, фахівці-медики зазвичай призначають Мизопростол для лікування ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту і запобігання ульцерогенної дії інших ЛЗ.

Ціна мізопростолу в аптеці за 3 таблетки становить приблизно 2900 рублів, купити в Москві можна в чергових аптеках або замовивши в інтернеті.

Ціна мізопростолу в Україні не сильно різниться в залежності від міст і становить приблизно 87-92 грн, хоча легше дістати його аналог.

 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

Освіта: Закінчила Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського, отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Ембріолог, цитолог, гістолог». Також, закінчила магістратуру за фахом «Фізіологія людини і тварин, викладач біології». З відзнакою пройдений курс з дисципліни «Фармакологія».

Досвід роботи: Працювала старшим лаборантом кафедри фізіології та біохімії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського в 2010 - 2011 рр.

Можете замовити Мизопростол у нас.

Хочу купити препарат

Місопрозтол хочу купити

Назіма: Бифиформ краще. Ще Максілак. Там більше активних речовин. Але мені лінекс теж подобається.

Марія Євгенівна: Недорогий і ефективний! Голова не так паморочиться як раніше, відчуваю ясність. Приймати.

Світлана: Я Світлана з Киргизстану, теж пила Ендонорм Фарм. "Фітопанацея" у мене вузловий.

Tanice: Лежу третій лінь з гіпертонічним кризом. Як гіпертонік п'ю корінетек і егілок. 10.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.