Мікамін

МІКАМІН

MICAMIN - латинська назва лікарського препарату МІКАМІН

Власник реєстраційного посвідчення:

ASTELLAS PHARMA EUROPE B.V.

ASTELLAS TOYAMA Co.Ltd.

Перед використанням препарату МІКАМІН ви повинні проконсультуватися з лікарем. Дана інструкція із застосування призначена виключно для ознайомлення. Для отримання більш повної інформації просимо звертатися до анотації виробника.

МІКАМІН: Клініко-фармакологічна група

09.001 (Протигрибковий препарат)

МІКАМІН: Форма випуску, склад і упаковка

Ліофілізат для приготування розчину для інфузій у вигляді маси білого кольору.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, лимонна кислота безводна, натрію гідроксид.

Флакони скляні (1) - пачки картонні.

Ліофілізат для приготування розчину для інфузій у вигляді маси білого кольору.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, лимонна кислота безводна, натрію гідроксид.

Флакони скляні (1) - пачки картонні.

МІКАМІН: Фармакологічна дія

Протигрибковий препарат. Мікафунгін неконкурентно пригнічує синтез 1,3-β-D-глюкана, важливого компонента клітинної стінки грибів. 1,3-β-D-глюкан відсутня в клітинах ссавців. Мікафунгін володіє фунгіцидною активністю відносно грибів роду Candida spp. і має виражену фунгістатичну дію відносно грибів роду Aspergillus spp.

Мікафунгін in vitro активний відносно різних видів Candida spp. (В т.ч. Candida albicans, Candida glabrata, Candida tropicalis, Candida krusei, Candida kefyr, Candida parapsilosis, Candida guilliermondii, Candida lusitaniae) і Aspergillus spp. (В т.ч. Aspergillus fumigatus, Aspergillus flavus, Aspergillus niger, Aspergillus terreus, Aspergillus nidulans, Aspergillus versicolor), а також диморфних грибів (Histoplasma capsulatum, Blastomyces dermatitidis, Coccidioides immitis).

Препарат in vitro активний щодо Cryptococcus spp., Pseudallescheria spp., Scedosporium spp., Fusarium spp., Trichosporon spp. і Zygomycetes spp. Імовірність розвитку вторинної резистентності до препарату є дуже низькою.

Препарат вводять в / в. У діапазоні добових доз 12.5-200 мг і 3-8 мг / кг мікафунгін характеризується лінійною фармакокінетикою. Немає даних про системну накопичення лікарського засобу при повторному введенні, Css встановлюється протягом 4-5 днів з моменту початку застосування.

Після в / в введення концентрація мікафунгіна біекспоненціальною знижується. Мікафунгін швидко розподіляється в тканинах. У системному кровотоці мікафунгін активно зв'язується з білками плазми (> 99%), головним чином, з альбуміном. Зв'язування з альбуміном залишається стабільним в діапазоні концентрацій 10-100 мкг / мл. Vd при досягненні Css складає 18-19 л.

Мікафунгін циркулює в системному кровотоці переважно в незміненому вигляді. Було показано, що мікафунгін метаболізується з утворенням декількох з'єднань; з них М-1 (катехоловая форма), М-2 (метоксіпроізводное M-1) і М-5 (утворюється в результаті гідроксилювання бічного ланцюга). Похідні мікафунгіна визначаються в невеликих кількостях в системному кровотоці. Метаболіти не роблять істотного впливу на ефективність мікафунгіна.

Незважаючи на те, що in vitro мікафунгін може метаболизироваться изоферментами CYP3A, гідроксилювання за участю ізоферментів CYP3A не є основним шляхом метаболізму препарату in vivo.

T1 / 2 мікафунгіна становить 10 - 17 год, не змінюється в діапазоні доз до 8 мг / кг після однократного і повторних введень препарату. Загальний кліренс у здорових добровольців і дорослих пацієнтів як при одноразовому, так і при повторних введеннях, склав 0.15-0.3 мл / хв / кг і не залежав від дози. Через 28 днів після одноразового введення 25 мг 14C-мікафунгіна здоровим добровольцям тільки 11.6% радіоактивної мітки виявляли в сечі, а 71.0% - у фекаліях, що свідчить про переважно ненирковий елімінації мікафунгіна. Метаболіти М-1 і М-2 виявляли в плазмі в невеликій концентраціях, а метаболіт М-5 склав 6.5% від початкової сполуки.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках

У дітей AUC пропорційна дозі препарату в діапазоні 0,5-4 мг / кг. Кліренс залежить від віку; середні величини кліренсу у дітей молодшого віку (2-11 років) приблизно в 1.3 рази вище, ніж у дітей старшого віку (12-17 років) і дорослих. Середній кліренс у недоношених новонароджених (близько 26 тижнів) приблизно в 5 разів більше, ніж у дорослих.

При інфузійному введенні 50 мг мікафунгіна протягом 1 год фармакокінетичніпараметри в осіб похилого віку (66-78 років) істотно не відрізнялися від таких у молодих (20-24 роки).

У дослідженні, що проводилося за участю 8 пацієнтів з помірним порушенням функції печінки (7-9 балів за шкалою Чайлд-П'ю), фармакокінетика мікафунгіна незначно відрізнялася від фармакокінетики у 8 здорових добровольців. У пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю фармакокінетику мікафунгіна не вивчалось.

Ниркова недостатність тяжкого ступеня (клубочкова фільтрація

Пол і раса не чинили істотного впливу на фармакокінетичні параметри мікафунгіна.

Мікамін призначений для в / в введення.

Режим дозування Мікаміна з урахуванням показань, віку і маси тіла пацієнта представлений в таблицях 1 і 2.

Таблиця 1. Режим дозування Мікаміна у дорослих, в т.ч. літніх і підлітків 16 років і старше.

* При відсутності позитивної клінічної динаміки або персистенції збудника доза може бути збільшена до 200 мг / добу для пацієнтів з масою тіла > 40 кг або до 4 мг / кг / добу для пацієнтів з масою тіла ≤40 кг.

Таблиця 2. Режим дозування Мікаміна у дітей і підлітків до 16 років.

* При відсутності позитивної клінічної динаміки або персистенції збудника доза може бути збільшена до 200 мг / добу для пацієнтів з масою тіла > 40 кг або до 4 мг / кг / добу для пацієнтів з масою тіла ≤40 кг.

Лікування інвазивного кандидозу за тривалістю має становити не менше 14 днів.

Протигрибковий лікування слід продовжувати протягом, щонайменше, одного тижня після отримання двох послідовних негативних результатів дослідження крові та зникнення клінічних ознак кандидозу.

Для лікування кандидозу стравоходу Мікамін слід застосовувати, щонайменше, протягом одного тижня після дозволу клінічних ознак.

Для профілактики кандидозу Мікамін слід застосовувати, щонайменше, протягом одного тижня після відновлення рівня нейтрофілів. Досвід профілактичного застосування Мікаміна у дітей молодше 2 років обмежений.

При легкому і помірному порушенні функції печінки корекція режиму дозування препарату не потрібна. В даний час немає даних про застосування Мікаміна у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю, тому використовувати його у даній категорії пацієнтів не рекомендується.

При нирковій недостатності режим дозування не змінюється.

Правила приготування розчину для інфузій

Розчин Мікаміна для інфузій готують при кімнатній температурі з дотриманням правил асептики в такий спосіб:

1. Пластиковий ковпачок необхідно зняти з флакона, а пробку продезінфікувати спиртом.

2. 5 мл 0,9% розчину хлориду натрію для інфузій або 5% розчину глюкози, що відбираються з флакона / пакета на 100 мл, слід повільно ввести в кожен флакон з порошком по внутрішній стінці. При приготуванні розчину звести до мінімуму кількість піни, що утворюється. Необхідно використовувати вказане в таблиці кількість флаконів Мікаміна, щоб отримати необхідну для інфузій дозу препарату в мг (див. Нижче).

3. Флакон слід повертати обережно. Чи не струшувати. Порошок повинен розчинитися повністю. Концентрат слід використовувати негайно. Флакон призначений для одноразового застосування. Невикористаний розчин слід викинути.

4. Отриманий концентрат забирають з флакона і переміщують у флакон / пакет з інфузійних розчином, з яких він був спочатку взятий (див. П. 2). Приготований розчин для інфузій повинні використовуватися негайно. Він залишається стабільним до 96 год при температурі 25 ° С за умови захисту від світла та приготуванні відповідно до наведеного вище описом.

5. Флакон / пакет для інфузій слід обережно перевернути, але не збовтувати, щоб уникнути утворення піни. Не можна використовувати розчин, якщо він каламутний або містить осад.

6. Флакон / пакет, що містить приготований розчин для інфузій, слід помістити в закривається непрозорий мішок для захисту від світла.

Таблиця 3. Приготування розчину для інфузій.

Після приготування розчину його слід вводити в / в протягом 1 ч. Більш швидка інфузія може збільшувати ризик гістамін-опосередкованих реакцій.

Хімічна і фізична стабільність відновленого розчину у флаконі зберігається до 48 год при 25 ° С, якщо в якості розчинника використовується 0,9% розчин хлориду натрію або 5% розчином глюкози.

Хімічна і фізична стабільність готового розчину для інфузій зберігається до 96 год при 25 ° С, якщо забезпечується захист від світла, а в якості розчинника використовується 0,9% розчин хлориду натрію або 5% розчином глюкози. Мікамін не містить консервантів.

Приготовлені розчини слід використовувати негайно. У нормі час зберігання не повинно перевищувати 24 год при температурі від 2 ° до 8 ° С.

Маса тіла > 40 кг

Маса тіла ≤40 кг

Лікування інвазивного кандидозу

Лікування кандидозу стравоходу

Маса тіла > 40 кг

Маса тіла ≤40 кг

Лікування інвазивного кандидозу

Флакон Мікаміна, призначений для застосування

Кількість 0.9% р-ра хлориду натрію або 5% розчину глюкози, який можна додавати у флакони

Обсяг відновленого розчину і концентрація активної речовини

Концентрація готового розчину (при використанні 100 мл розчинника)

приблизно 5 мл (10 мг / мл)

приблизно 5 мл (20 мг / мл)

Немає даних про передозування мікафунгіна.

У разі можливого передозування слід застосовувати загальні підтримуючі заходи і проводити симптоматичну терапію. Мікафунгін характеризується високим ступенем зв'язування з білками і не виводиться при діалізі.

МІКАМІН: Лікарська взаємодія

Мікафунгін має низький потенціал взаємодій з лікарськими засобами, які метаболізуються за участю ізоферментів CYP3А.

При одночасному застосуванні мікафунгіна з такими препаратами, як мофетіл, циклоспорин, такролімус, преднізолон, сиролімус, ніфедипін, флуконазол, ритонавір, рифампіцин, ітраконазол, вориконазол і амфотерицин В, корекції режиму дозування мікафунгіна не потрібно.

При використанні мікафунгіна AUC ітраконазолу, сиролімусу і ніфедипіну незначно збільшувалася - на 22%, 21% і 18%, відповідно. Пацієнтам, які отримують сиролімус, ніфедипін або ітраконазол в комбінації з Мікаміном, необхідний моніторинг з метою виявлення токсичної дії сиролімусу, ніфедипіну або ітраконазолу і, при необхідності, зниження дози зазначених препаратів.

Мікамін не можна змішувати або вводити пацієнтам одночасно з іншими лікарськими препаратами, за винятком 0.9% розчину хлориду натрію і 5% розчину глюкози.

МІКАМІН: Вагітність і лактація

Клінічного досвіду застосування препарату у вагітних немає. Тому Мікамін слід застосовувати при вагітності тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик / користь.

Невідомо, чи проникає мікафунгін в грудне молоко. Рішення про продовження / припинення грудного вигодовування або про продовження / припинення лікування Мікаміном слід приймати, враховуючи користь грудного вигодовування для дитини і користь лікування мікафунгіном для матері.

При аналізі даних з безпеки в залежності від статі або раси не було виявлено клінічно значущих відмінностей.

Небажані реакції за різними органами і системами зі вказівкою частоти приведені нижче: часто (від 1/100 до

З боку системи крові: часто - лейкопенія, нейтропенія, анемія; нечасто - панцитопенія, тромбоцитопенія, еозинофілія, гіпоальбумінемія; рідко - гемолітична анемія, гемоліз.

З боку імунної системи: нечасто - анафілактичні / анафілактоїдні реакції, реакції гіперчутливості; частота невідома - шок.

З боку обміну речовин: часто - гіпокаліємія, гіпомагніємія, гіпокальціємія; нечасто - гіпонатріємія, гіперкаліємія, гіпофосфатемія.

З боку ЦНС і психіки: часто - головний біль; нечасто - сонливість, тремор, запаморочення, перекручення смаку, гіпергідроз, безсоння, тривожність, порушення свідомості, анорексія.

З боку серцево-судинної системи: часто - флебіт (переважно у ВІЛ-інфікованих пацієнтів з периферичними катетерами); нечасто - тахікардія, серцебиття, брадикардія, артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, відчуття «припливів» крові.

З боку дихальної системи: нечасто - задишка.

З боку травної системи: часто - нудота, блювота, діарея, біль в животі, підвищення активності ЛФ, ACT, АЛТ, білірубіну в сироватці крові, зміна функціональних печінкових тестів; нечасто - диспепсія, запори, печінкова недостатність, підвищення рівня ГГТ, жовтяниця, холестаз, гепатомегалія, гепатит; частота невідома - гепатоцелюлярні поразки, в т.ч. випадки летального результату.

Дерматологічні реакції: часто - висип; нечасто - кропив'янка, свербіж, еритема.

З боку сечовидільної системи: нечасто - підвищення рівня креатиніну, сечовини в сироватці крові, прогресування ниркової недостатності; частота невідома - порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність.

Загальні розлади і реакції в місці введення: часто - гіпертермія, озноб; нечасто - утворення тромбу, біль в місці ін'єкції, запалення в місці інфузії, біль в місці ін'єкції, периферичний набряк.

З боку лабораторних показників: нечасто - підвищення активності ЛДГ в сироватці крові.

Частота деяких небажаних реакцій, перерахованих нижче, у дітей була вище, ніж у дорослих. Крім того, у дітей до 1 року в 2 рази частіше, ніж у дітей старшого віку, виявляли збільшення АЛТ, ACT і ЛФ.

З боку системи крові: часто - тромбоцитопенія.

З боку серцево-судинної системи: часто - тахікардія, артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія.

З боку травної системи: часто - гіпербілірубінемія, гепатомегалія.

З боку сечовидільної системи: часто - гостра ниркова недостатність, підвищення рівня сечовини в сироватці крові.

МІКАМІН: Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати в оригінальній упаковці, в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С. Термін придатності - 3 роки.

Дорослі, в т.ч. літні та підлітки 16 років і старше:

 • лікування інвазивного кандидозу;
 • лікування кандидозу стравоходу у пацієнтів,
 • яким потрібно в / в застосування протигрибкових препаратів;
 • профілактика кандидозу у пацієнтів після алогенної трансплантації кровотворних стовбурних клітин або хворих,
 • у яких передбачається нейтропенія (кількість нейтрофілів

Діти (в т.ч. новонароджені) і підлітки до 16 років:

 • лікування інвазивного кандидозу;
 • профілактика кандидозу у пацієнтів після алогенної трансплантації кровотворних стовбурних клітин або хворих,
 • у яких передбачається нейтропенія (кількість нейтрофілів
 • підвищена чутливість до активної речовини або будь-якого з допоміжних компонентів або їх непереносимість (непереносимість галактози,
 • недостатність лактази,
 • синдром мальабсорбції глюкози-галактози).

Застосування мікафунгіна може супроводжуватися значним погіршенням функції печінки (збільшення активності АЛТ, ACT або рівня загального білірубіну більше ніж в 3 рази перевищує ВМН) як у здорових добровольців, так і у пацієнтів. В окремих випадках відзначали більш важку дисфункцію печінки (гепатит або печінкова недостатність з летальним результатом). У пацієнтів у віці до 2 років збільшений ризик гепатотоксичності.

В експериментальних дослідженнях у щурів при застосуванні препарату протягом ≥ 3 місяців спостерігалося поява локальних вогнищ змінених гепатоцитів і формування печінково-клітинних пухлин. Значимість цього факту для клінічного застосування препарату у пацієнтів не встановлена.

В процесі лікування мікафунгіном необхідно забезпечити ретельний моніторинг функції печінки. Для того, щоб звести до мінімуму ризик адаптивної регенерації і, як наслідок, можливого подальшого утворення пухлин печінки, при значному або персистирующем підвищенні рівня АЛТ / АСТ рекомендується відміна препарату.

З обережністю і ретельно зважуючи співвідношення ризику і користі слід проводити лікування мікафунгіном у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції печінки або з хронічними захворюваннями печінки, які представляють собою передпухлинні стани, такі, як виражений фіброз печінки, цироз, вірусний гепатит, хвороби печінки у новонароджених або вроджені ферментопатії , а також в разі одночасного застосування препаратів, що надають гепатотоксична та / або генотоксичну дію.

При введенні мікафунгіна можливі анафілактоїдні реакції, включаючи шок. При їх виникненні необхідно припинити інфузію мікафунгіна і призначити необхідне лікування.

У рідкісних випадках у пацієнтів на тлі лікування мікафунгіном спостерігалися гемоліз, включаючи гострий внутрішньосудинний гемоліз, і гемолітична анемія. При появі клінічних або лабораторних ознак гемолізу, слід забезпечити ретельний моніторинг за станом пацієнта і оцінити співвідношення ризику і користі продовження лікування.

При використанні мікафунгіна відзначено зміна функції нирок, в т.ч. розвиток ниркової недостатності, тому під час лікування необхідно забезпечити ретельний моніторинг функції нирок.

МІКАМІН: Застосування при порушенні функції нирок

При нирковій недостатності режим дозування не змінюється. При використанні мікафунгіна відзначено зміна функції нирок, в т.ч. розвиток ниркової недостатності, тому під час лікування необхідно забезпечити ретельний моніторинг функції нирок.

МІКАМІН: Застосування при порушенні функції печінки

При легкому і помірному порушенні функції печінки корекція режиму дозування препарату не потрібна. В даний час немає даних про застосування Мікаміна у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю, тому використовувати його у даній категорії пацієнтів не рекомендується.

МІКАМІН: Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.

МІКАМІН: Реєстраційні номера

ліофілізат д / пригот. р-ра д / інф. 50 мг: фл. 1 шт. ЛСР-009005/09 (2010-11-09 - 0000-00-00) ліофілізат д / пригот. р-ра д / інф. 100 мг: фл. 1 шт. ЛСР-009005/09 (2010-11-09 - 0000-00-00)

Експериментальне визначення аналогів препаратів:

Додати коментар Скасувати відповідь

Експериментальне визначення аналогів препаратів:

 • МІКАФУНГІН 09.001 (Протигрибковий препарат) Протигрибковий засіб, похідне ехінокандінов. Механізм дії…
 • Каспофунгін 09.001 (Протигрибковий препарат) Протигрибковий засіб для системного застосування. Являє ...
 • Батрафен 09.004 (Протигрибковий препарат для зовнішнього застосування), склад і ...
 • Омоконазола Клініко-фармакологічні группи09.005 (Протигрибковий препарат для місцевого застосування) 09.004 (Протигрибковий препарат для зовнішнього ...
 • Сертаконазола Клініко-фармакологічні группи09.004 (Протигрибковий препарат для зовнішнього застосування) 23.016 (Препарат з протигрибковою дією ...
 • Тіоконазол Протигрибковий засіб, похідне імідазолу. Виявляє фунгіцидну дію за рахунок пригнічення ...
 • ПІНОВІТУМ 24.021 (Препарат з протимікробним та протизапальну дію для місцевого застосування ...
 • Фентиконазол 23.016 (Препарат з протигрибковою дією для місцевого застосування в гінекології) ...
 • Кансідас 09.001 (Протигрибковий препарат), Ліофілізат для приготування ...
 • ЗАЛАЇН 09.004 (Протигрибковий препарат для зовнішнього застосування), склад і ...
 • Бутоконазолу 23.016 (Препарат з протигрибковою дією для місцевого застосування в гінекології) ...
 • Мікогал 09.005 (Протигрибковий препарат для місцевого застосування), склад і ...

Інформація, розміщена на сайті, носить довідковий характер і не може вважатися консультацією медичного працівника або замінити її. Для отримання більш докладної інформації ми рекомендуємо вам звернутися до фахівця.

Мікамін

на подобу цього

Петербурга. Точних аналогів (Мікафунгін) немає.

Наведена інформація призначена для медичних і фармацевтичних фахівців, не повинна використовуватися для лікування і не може розглядатися в якості офіційної. Найбільш точні відомості про препарат містяться в інструкції, що додається до упаковки виробником. Ніяка інформація, розміщена на цій або будь-який інший сторінці нашого сайту не може служити заміною особистого звернення до фахівця.

МІКАМІН

Протигрибковий засіб, похідне ехінокандінов. Механізм дії пов'язаний з пригніченням синтезу 1,3-β-D-глюкана, що є компонентом клітинної стінки гриба і не міститься в клітинах ссавців.

Показана активність мікафунгіна in vivo на моделях кандидозу слизових оболонок і дисемінованого кандидозу. Мікафунгін збільшував виживаність мишей в стані імуносупресії на моделі дисемінованого кандидозу та / або зменшував тяжкість грибкового ураження.

У клінічних дослідженнях показана ефективність мікафунгіна при лікуванні езофагеального кандидозу і для профілактики кандидозу після пересадки гемопоетичних стовбурових клітин.

Невідомо, чи викликає мікафунгін лікарську резистентність.

Ефективність мікафунгіна щодо інших видів грибів не встановлена.

Є лінійна залежність між величиною AUC і дозою мікафунгіна в діапазоні добових доз 50-150 мг.

Зв'язування мікафунгіна з білками плазми високе - понад 99% in vitro і не залежить від концентрації в плазмі в діапазоні концентрацій 10-100 мкг / мл. Зв'язується переважно з альбуміном, проте в терапевтичних концентраціях не вичавлюємо конкурентно білірубін з місць зв'язування з альбуміном. У меншій мірі мікафунгін зв'язується з альфа1-кислим глікопротеїном. У пацієнтів з езофагеальним кандидозом в діапазоні доз 50-150 мг / сут середній Vd становив 0.3&9plusmn;0.11 л / кг.

Деякі шляхи метаболізму мікафунгіна катализируются изоферментами CYP450.

Виводиться переважно з калом.

Лікування езофагеального кандидозу.

Профілактика кандидозу у пацієнтів після пересадки гемопоетичних стовбурових клітин

Застосовують в / в у вигляді інфузії.

Для лікування езофагеального кандидозу - 150 мг / добу.

Для профілактики кандидозу у пацієнтів після пересадки гемопоетичних стовбурових клітин доза становить 50 мг / сут.

Тривалість застосування встановлюється індивідуально.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, анемія, лімфопенія, еозинофілія.

З боку травної системи: нудота, болі в животі, блювота, погіршення апетиту, гіпербілірубінемія, підвищення активності ЛФ, АСТ, АЛТ, ЛДГ, запор, диспепсія.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, делірій.

З боку обміну речовин: гіпокаліємія, гіпофосфатемія, гіпомагніємія.

Алергічні реакції: висип, свербіж, набряк обличчя, почервоніння обличчя, підвищення температури тіла, озноб.

AUC сиролімусу збільшувалася на 21% без зміни його Cmax в плазмі на тлі рівноважного стану при прийомі мікафунгіна, в порівнянні з прийомом тільки одного сиролімусу.

AUC і Cmax в плазмі ніфедипіну збільшувалися на 18% і 42% відповідно на тлі рівноважного стану при прийомі мікафунгіна, в порівнянні з прийомом тільки одного ніфедипіну.

Мікафунгін слід застосовувати тільки після ретельної оцінки очікуваної користі і існуючого ризику терапії у пацієнтів з порушеннями функції печінки, при наявності клінічних та лабораторних даних гемолізу або гемолітичної анемії.

З обережністю, під ретельним клінічним контролем і під контролем концентрацій в плазмі крові слід застосовувати мікафунгін одночасно з сиролімус, ніфедипіном.

Адекватних і строго контрольованих клінічних досліджень безпеки мікафунгіна при вагітності не проводилося. Застосування при вагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду і тільки у встановлених випадках крайньої необхідності.

Невідомо, чи виділяється мікафунгін з грудним молоком у людини. Застосування в період лактації можливо тільки у випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для немовляти.

В експериментальних дослідженнях спостерігалися вісцеральні порушення і викидні при введенні мікафунгіна кроликам в дозах, які в 4 рази перевищували терапевтичні дози, рекомендовані для людини. Мікафунгін не викликав порушень фертильності у тварин.

Мікафунгін виділяється з грудним молоком у лактуючих щурів.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.