Мікардіс аналоги

Мікардіс Плюс

Опис актуально на 24.08.2014

 • Латинська назва: MicardisPlus
 • Код АТС C09DA07
 • Діюча речовина: Гідрохлортіазид + Телмісартан (Hydrochlorothiazide + Telmisartan)
 • Виробник: BOEHRINGER INGELHEIM INTERNATIONAL (Німеччина)

Допоміжні речовини: гідроксид натрію, меглюмін, повідон, сорбітол, стеарат магнію, моногідрат лактози, заліза оксид червоний, мікрокристалічна целюлоза, карбоксиметилкрохмаль натрію, кукурудзяний крохмаль.

Препарат Micardis Plus є двоопуклими, овальними, таблетками, двошаровим на розрізі, на білій поверхні гравірування «Н4» і логотип виробника.

надає комбіноване гіпотензивну дію.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Мікардіс Плюс - це комбінація телмісартана (Блокатора рецепторів ангіотензину другого типу) і гідрохлортіазиду (диуретика тиазидного типу). Спільне застосування даних компонентів викликає сильніший антигіпертензивний ефект, ніж використання їх окремо. Прийом препарату 1 раз в день призводить до вираженого поступового зниження тиску.

телмісартан - селективний блокатор рецепторів ангіотензину другого типу. Має високу спорідненість до рецепторів ангіотензину II AT1-підтипу. він витісняє ангіотензин II з рецептора. Зв'язування носить довгостроковий характер. телмісартан не блокує інші рецептори (в тому числі AT2-тип рецепторів) ангіотензину. телмісартан також зменшує синтез альдостерону.

У осіб з артеріальною гіпертонією 80 мг телмісартана в день повністю пригнічує ефекти ангіотензину II. Початок дії настає через три години після вживання препарату всередину. Дія триває протягом доби. постійний антигіпертензивний ефект фіксується через місяць після регулярного застосування телмісартана.

Гідрохлортіазид є диуретиком тиазидного типу. Впливає на зворотне всмоктування електролітів в канальцях нирок, безпосередньо підвищуючи виведення натрію і хлоридів. Це викликає зменшення об'єму циркулюючої крові, підвищення активності реніну, збільшення синтезу альдостерону.

після застосування гідрохлортіазиду діурез підвищується через дві години, а максимальна дія досягається через чотири години і зберігається протягом 6-12 годин.

Телмісартан. Швидко всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація телмісартана настає протягом години. Біодоступність становить 50%.

Реагування з білками крові - понад 99.5%. Метаболізується шляхом взаємодії з глюкуроновоюкислотою. похідні телмісартана фармакологічно неактивні.

Час напіввиведення становить близько 20 годин. Виводиться з калом в первісному вигляді і з нирками - до 2%.

Фармакокінетика телмісартана у літніх осіб не відрізняється від пацієнтів більш молодого віку. Підбору доз не потрібно.

Гідрохлортіазид. Після перорального застосування гідрохлортіазиду максимальна концентрація досягається через 1-2 години. Біодоступність досягає 60%.

Реагування з білками плазми - 64%. Чи не метаболізується і виводиться через нирки в незміненому вигляді.

Протипоказання

Препарат має такі протипоказання:

 • З боку респіраторної системи: задишка, респіраторний дистрес-синдром.
 • З боку системи кровообігу: тахікардія, аритмії, брадикардія, сильне зниження тиску.
 • З боку нервової системи: непритомність, парестезії, запаморочення, безсоння, тривога, депресія, збудливість, головний біль.
 • З боку системи травлення: метеоризм, діарея,сухість слизових рота, болі в животі, запор,гастрит, гіперхолестеринемія, гіперглікемія, панкреатит,жовтяниця, диспепсія.
 • З боку шкіри: потовиділення.
 • З боку опорно-рухової системи: спазми м'язів, артралгія, міалгія, артроз, біль у грудях.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, еозинофілія, анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія, тромбоцитопенія.
 • З боку сечостатевої сфери: ниркова недостатність, нефрит, глюкозурія.
 • З боку очей: порушення зору, глаукома, ксантопсія, гостра міопія.
 • інфекції: сепсис, інфекції респіраторних шляхів (фарингіт, бронхіт, синусит), Запалення слинних залоз.
 • Порушення метаболізму: підвищення креатиніну, печінкових ферментів, креатинфосфокінази, сечової кислоти у крові, гипертриглицеридемия, гіперкаліємія, гіпокаліємія, гіпоглікемія, гіпонатріємія, зниження гемоглобіну.
 • алергічні реакції: кожний зуд, ангіоневротичнийнабряк, висип, еритема, анафілактичніреакції, екзема, системний васкуліт, некротичний васкуліт.

Інструкція по застосуванню рекомендує приймати препарат всередину по одній таблетці один раз в день, незалежно від прийому їжі.

Мікардіс Плюс може використовуватися пацієнтами, у яких препарат Мікардіс або гидрохлоротіазід не викликає зниження тиску.

У хворих з важкими формами артеріальної гіпертензії максимальна доза телмісартана становить 160 мг в день.

Випадки передозування не описані.

Можливі ознаки передозування телмісартаном: Сильне зниження тиску, тахікардія, брадикардія.

Можливі ознаки передозування гідрохлортіазидом: Порушення водно-соляного балансу крові, гіповолемія, аритмії.

При спільному використанні телмісартана з:

 • іншими гіпотензивними препаратами - можливе збільшення сили антигіпертензивної дії;
 • препаратами літію - можливе тимчасове підвищення вмісту літію у крові;
 • нестероїдними протизапальними засобами - можлива поява гострої ниркової недостатності у хворих зі зменшеним об'ємом циркулюючої крові;
 • дигоксином - можливе збільшення концентрації дигоксину в крові на 20%.

При одночасному застосуванні гідрохлортіазиду з:

 • барбітуратами, етанолом або опіоїдними знеболюючими - можливий розвиток ортостатичноїгіпотензії;
 • метформіном - можливий розвиток молочнокислого ацидозу;
 • гіпоглікемічними засобамиі інсуліном - необхідна корекція доз гіпоглікемічних препаратів;
 • колестираміном і колестиполом- можливе гальмування всмоктування гідрохлортіазиду;
 • недеполяризуючими міореклаксантамі - можливе посилення їх ефекту;
 • серцевимиглікозидами - можливий розвиток гіпокалієміїабо гипомагниемии;
 • противоподагрической засобами - можливе підвищення вмісту сечової кислоти у крові.
 • препаратами кальцію- можливе підвищення концентрації кальцію в крові внаслідок гальмування його виділення нирками.
 • амантадином- можливе збільшення ризику розвитку небажаних ефектів амантадина;
 • м-холіноблокатори(атропіном, біперіденом) - можливе послаблення моторики кишечника, підвищення біодоступності тіазиднихдіуретиків;
 • нестероїдними протизапальними засобами - можливе послаблення диуретического і антигіпертензивної дії.

Відпускається строго за рецептом лікаря.

Берегти від дітей. Зберігати при температурі не вище 25 градусів.

особливі вказівки

У хворих з ішемічною хворобою серця застосування будь-якого знижує тиск кошти, в разі сильного зниження тиску, може привести до розвитку інфаркту міокарда або мозку.

Мікардіс Плюс надає слабший терапевтичний ефект у осіб негроїдної раси.

При керуванні автотранспортом слід пам'ятати про можливість появи запаморочення і сонливості поле прийому препарату.

дітям

Заборонено використання засобу в осіб, які не досягли 18 років.

Стан лактації або вагітності є протипоказанням для прийому препарату.

Відгуки свідчать про більш вираженому терапевтичному дії препарату в порівнянні з просто Мікардіс, особливо при неефективності останнього.

На Україні ціна препарату в дозуванні 80 мг / 12,5 мг №28 в середньому становить 450 гривень, в Росії така упаковка обійдеться в 855-1000 рублів.

ЗдравЗона

Освіта: Закінчив Вітебський державний медичний університет за спеціальністю «Хірургія». В університеті очолював Раду студентського наукового товариства. Підвищення кваліфікації в 2010 році - за спеціальністю «Онкологія» та у 2011 році - за спеціальністю «Мамологія, візуальні форми онкології».

Досвід роботи: Робота в загально-лікувальній мережі 3 роки хірургом (Вітебська лікарня швидкої медичної допомоги, Ліозненская ЦРЛ) і за сумісництвом районним онкологом і травматологом. Робота фарм представником протягом року в компанії «Рубікон».

Представив 3 раціоналізаторських пропозиції по темі «Оптимізація антибіотикотерапії в залежності від видового складу мікрофлори», 2 роботи зайняли призові місця в республіканському конкурсі-огляді студентських наукових робіт (1 і 3 категорії).

Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Мікардіс - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 40 мг і 80 мг, Плюс з сечогінну гідрохлортіазидом) препарату для лікування гіпертензії і зниження тиску у дорослих, дітей і при вагітності. склад

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Мікардіс. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Мікардіс в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Мікардіс при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування артеріальної гіпертензії і зниження тиску у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

Мікардіс - антигіпертензивний препарат.

Телмісартан (діюча речовина препарату Мікардіс) - специфічний антагоніст рецепторів ангіотензину 2. Володіє високою спорідненістю до підтипу AT1-рецепторів ангіотензину 2, через який реалізується дію ангіотензину 2. телмісартан витісняє ангіотензин 2 з зв'язку з рецептором, не володіючи дією агоніста відносно цього рецептора. Утворює зв'язок тільки з підтипом AT1-рецепторів ангіотензину 2. Зв'язування носить тривалий характер. Телмісартан не володіє спорідненості з іншими рецепторами (в т.ч. до AT2-рецепторів) і іншим, менш вивченим рецепторів ангіотензину. Функціональне значення цих рецепторів, а також ефект їх можливої ​​надмірної стимуляції ангіотензину 2, концентрація якого збільшується при призначенні телмісартана, не вивчені. Знижує концентрацію альдостерону в крові, не пригнічує ренін в плазмі крові і не блокує іонні канали. Чи не пригнічує АПФ (кініназу 2), фермент, який також руйнує брадикінін, тому посилення викликаються брадикініном побічних ефектів не очікується.

Мікардіс в дозі 80 мг повністю блокує гіпертензивну дію ангіотензину 2. Початок гіпотензивної дії відмічається протягом 3 годин після першого прийому телмісартана. Дія препарату зберігається протягом 24 год і залишається значимим до 48 год. Виражений гіпотензивний ефект зазвичай розвивається через 4-8 тижнів регулярного прийому.

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією телмісартан знижує систолічний та діастолічний АТ, не впливаючи на ЧСС.

У разі різкої відміни Мікардіс АТ поступово повертається до початкового рівня без розвитку синдрому відміни.

Гідрохлортіазид (діюча речовина препарату Мікардіс Плюс) є тіазидовим диуретиком. Тіазиди впливають на реабсорбцію електролітів в ниркових канальцях, безпосередньо збільшуючи екскрецію натрію і хлоридів (приблизно в еквівалентних кількостях). Діуретична дія гідрохлортіазиду призводить до зменшення об'єму циркулюючої крові, збільшення активності реніну плазми, підвищенню секреції альдостерону і супроводжується збільшенням вмісту в сечі калію і бікарбонатів, і як наслідок, зниження вмісту калію в плазмі крові. При одночасному застосуванні телмісартан відзначається тенденція до припинення втрати калію, що викликається цими діуретиками, імовірно за рахунок блокади РААС.

Після прийому гідрохлортіазиду діурез посилюється через 2 ч, а максимальний ефект спостерігається приблизно через 4 год. Діуретична дія препарату зберігається приблизно протягом 6-12 год.

Тривале застосування гідрохлортіазиду зменшує ризик розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань і смертності від них.

Максимальний антигіпертензивний ефект препарату Мікардіс Плюс зазвичай досягається через 4-8 тижнів після початку лікування.

Телмісартан + допоміжні речовини (Мікардіс).

Телмісартан + Гідрохлортіазид + допоміжні речовини (Мікардіс Плюс).

При прийомі всередину телмісартан швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступність - 50%. При прийомі разом з їжею зниження значень AUC коливається від 6% (при застосуванні в дозі 40 мг) до 19% (при застосуванні в дозі 160 мг). Через 3 години після прийому концентрація в плазмі крові вирівнюється незалежно від часу прийому їжі. Метаболізується шляхом кон'югированія з глюкуроновою кислотою. Метаболіти фармакологічно не активні. Виводиться через кишечник в незміненому вигляді, виведення нирками - менше 2% від прийнятої дози.

Спостерігається різниця в концентраціях у чоловіків і жінок. У жінок Cmax і AUC були приблизно в 3 і 2 рази відповідно вище, ніж у чоловіків (без значного впливу на ефективність).

Фармакокінетика телмісартана у пацієнтів похилого віку не відрізняється від фармакокінетики у молодих пацієнтів. Корекція дози не потрібна.

Зміна дози у пацієнтів з нирковою недостатністю не потрібно, включаючи пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі. Телмісартан не видаляється за допомогою гемодіалізу.

У пацієнтів з порушеннями функції печінки легкого та середнього ступеня (клас А і В за шкалою Чайлд-П'ю) добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг.

Основні показники фармакокінетики телмісартана у дітей і підлітків у віці від 6 до 18 років після прийому телмісартана в дозі 1 мг / кг або 2 мг / кг протягом 4 тижнів, в цілому, можна порівняти з даними, отриманими при лікуванні дорослих, і підтверджують нелінійність фармакокінетики телмісартана, особливо щодо Cmax.

Після прийому всередину Мікардіс Плюс Cmax гідрохлортіазиду досягається протягом 1-3 год. Абсолютна біодоступність оцінюється по кумулятивної ниркової екскреції гідрохлортіазиду і становить близько 60%. Зв'язується з білками плазми крові на 64%. Чи не метаболізується в організмі людини і виводиться з сечею практично в незмінному вигляді. Близько 60% дози прийнятої всередину елімінується протягом 48 год.

Спостерігається різниця в плазмових концентраціях у чоловіків і жінок. У жінок є тенденція до клінічно значимого збільшення в плазмі крові концентрації гідрохлортіазиду.

У пацієнтів з порушеною функцією нирок швидкість виведення гідрохлортіазиду знижена.

 • артеріальна гіпертензія (зниження тиску);
 • зниження серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів у віці 55 років і старше з високим ризиком серцево-судинних захворювань.

Таблетки 40 мг і 80 мг.

Таблетки 40 мг + 12,5 мг і 80 мг + 12,5 мг (Мікардіс Плюс).

Інструкція по застосуванню та дозування

Препарат призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

При артеріальній гіпертензії рекомендована початкова доза препарату Мікардіс становить 1 таблетка (40 мг) 1 раз на добу. У випадках, коли терапевтичний ефект не досягається, доза препарату може бути збільшена до 80 мг 1 раз на добу. При вирішенні питання про збільшення дози слід брати до уваги, що максимальний антигіпертензивний ефект зазвичай досягається протягом 4-8 тижнів після початку лікування.

Для зниження серцево-судинної захворюваності та смертності рекомендована доза - 1 таблетка (80 мг) 1 раз на добу. У початковий період лікування може знадобитися додаткова корекція АТ.

Пацієнтам з нирковою недостатністю (в т.ч. що знаходяться на гемодіалізі) корекція дози препарату не потрібна.

У пацієнтів з порушеннями функції печінки легкого та середнього ступеня (клас А і В за шкалою Чайлд-П'ю) добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг.

Режим дозування у пацієнтів літнього віку не потребує змін.

Мікардіс Плюс слід приймати всередину 1 раз на добу незалежно від прийому їжі.

Мікардіс Плюс 40 / 12.5 мг може призначатися пацієнтам, у яких застосування препарату Мікардіс в дозі 40 мг або гідрохлортіазиду не приводить до адекватного контролю артеріального тиску.

Мікардіс Плюс 80 / 12.5 мг може призначатися пацієнтам, у яких застосування препарату Мікардіс в дозі 80 мг або Мікардіс Плюс 40 / 12.5 мг не призводить до адекватного контролю артеріального тиску.

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією тяжкого ступеня максимальна добова доза телмісартана 160 мг на добу. Дана доза була ефективна і добре переносилася.

 • респіраторний дистрес-синдром (включаючи пневмонію і набряк легенів);
 • задишка;
 • аритмії;
 • тахікардія;
 • брадикардія;
 • виражене зниження артеріального тиску (включаючи ортостатичну гіпотензію);
 • непритомність;
 • парестезії;
 • порушення сну;
 • безсоння;
 • запаморочення;
 • тривога;
 • депресія;
 • підвищена збудливість;
 • головний біль;
 • діарея, запор;
 • сухість слизової оболонки порожнини рота;
 • метеоризм;
 • біль в животі;
 • блювота;
 • гастрит;
 • зниження апетиту;
 • анорексія;
 • гіперглікемія;
 • гіперхолестеринемія;
 • панкреатит;
 • порушення функції печінки;
 • жовтяниця (гепатоцелюлярна або холестатична);
 • диспепсія;
 • підвищене потовиділення;
 • біль у спині;
 • спазми м'язів;
 • міалгія;
 • артралгія;
 • судоми литкових м'язів;
 • артроз;
 • тендиніто симптоми;
 • біль в грудній клітці;
 • залізодефіцитна анемія, апластична анемія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, еозинофілія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія;
 • ниркова недостатність, включаючи гостру ниркову недостатність;
 • інтерстиціальнийнефрит;
 • глюкозурія;
 • порушення зору;
 • минуща нечіткість зору;
 • гостра закритокутова глаукома;
 • імпотенція;
 • сепсис, включаючи випадки з летальним результатом;
 • інфекції верхніх дихальних шляхів (бронхіт, фарингіт, синусит);
 • інфекції сечовивідних шляхів (включаючи цистит);
 • запалення слинних залоз;
 • підвищення активності печінкових ферментів;
 • підвищення активності КФК;
 • підвищення концентрації сечової кислоти крові;
 • гипертриглицеридемия;
 • гіпокаліємія, гіперкаліємія;
 • гіпонатріємія;
 • гіперурикемія;
 • гіпоглікемія (у пацієнтів з цукровим діабетом);
 • порушення толерантності до глюкози;
 • зниження рівня гемоглобіну в крові;
 • ангіоневротичнийнабряк (включаючи випадки з летальним результатом);
 • еритема;
 • кожний зуд;
 • висип;
 • анафілактичніреакції;
 • екзема;
 • лікарська висип;
 • токсичний епідермальний некроліз;
 • вовчакоподібного реакції;
 • загострення або посилення симптомів системного червоного вовчака;
 • некротичний васкуліт;
 • системний васкуліт;
 • реакція фотосенсибілізації;
 • рецидив системного червоного вовчака;
 • васкуліт;
 • грипоподібнийсиндром;
 • лихоманка;
 • слабкість.
 • обструктивні захворювання жовчовивідних шляхів;
 • виражені порушення функції печінки (клас С за шкалою Чайлд-П'ю);
 • виражені порушення функції нирок (КК менше 30 мл / хв);
 • рефрактерная гіпокаліємія, гіперкальціємія;
 • одночасне застосування з аліскіреном у пацієнтів з цукровим діабетом і нирковою недостатністю (СКФ менше 60 мл / хв / 1,73 м2);
 • спадкова непереносимість фруктози (препарат містить сорбітол);
 • дефіцит лактази, непереносимість лактози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції;
 • вік до 18 років (безпека і ефективність не встановлені);
 • вагітність;
 • період лактації (годування груддю);
 • підвищена чутливість до активної речовини або допоміжних компонентів препарату або інших похідних сульфонамідів.
 • двосторонній стеноз ниркових артерій або стеноз артерії єдиної нирки;
 • порушення функції печінки або прогресуючі захворювання печінки (клас А і В за шкалою Чайлд-П'ю);
 • зниження ОЦК внаслідок попередньої терапії діуретиками, обмеження прийому кухонної солі, діареї або блювоти;
 • гіперкаліємія;
 • стан після трансплантації нирки (досвід застосування відсутній);
 • хронічна серцева недостатність 3-4 ФК за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації;
 • стеноз аортального та мітрального клапана;
 • ідіопатичний гіпертрофічнийсубаортальний стеноз;
 • гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія;
 • цукровий діабет;
 • первинний альдостеронизм;
 • подагра;
 • закритокутова глаукома (в зв'язку з наявністю у складі гідрохлоротіазиду).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препаратів Мікардіс і Мікардіс Плюс протипоказано при вагітності.

Використання антагоністів рецепторів ангіотензину 2 в 1 триместрі вагітності не рекомендується, ці препарати не слід призначати при вагітності. При настанні вагітності прийом препарату слід негайно припинити. При необхідності слід розпочати альтернативну терапію (інші класи антигіпертензивних препаратів, дозволених до застосування при вагітності).

Застосування антагоністів рецепторів ангіотензину 2 у 2 і 3 триместрах вагітності протипоказано. У доклінічних дослідженнях телмісартан тератогенних впливів виявлено не було, але встановлена ​​фетотоксичність. Відомо, що вплив антагоністів рецепторів ангіотензину 2 у 2 і 3 триместрах вагітності викликає у людини фетотоксичність (зниження функції нирок, олігогідрамніон, уповільнення осифікації черепа), а також неонатальную токсичність (ниркова недостатність, гіпотензія, гіперкаліємія). Пацієнткам, які планують вагітність, слід призначати альтернативну терапію. Якщо лікування антагоністами рецепторів ангіотензину 2 проводилося у 2 триместрі вагітності, рекомендується УЗД нирок і кісток черепа у плода.

Новонароджених, матері яких отримували антагоністи рецепторів ангіотензину 2, слід ретельно спостерігати щодо артеріальної гіпотензії.

Досвід застосування гідрохлоротіазиду при вагітності, особливо в 1 триместрі, обмежений. Гідрохлортіазид проникає через плацентарний бар'єр. З огляду на фармакологічний механізм дії гідрохлортіазиду, передбачається, що його використання у 3 і 3 триместрах вагітності може порушувати фетоплацентарну перфузію і викликати такі зміни у ембріона і плоду, як жовтяниця, порушення електролітного балансу і тромбоцитопенія. Гідрохлортіазид не слід застосовувати при набряках вагітних, при артеріальній гіпертензії вагітних або під час прееклампсії, тому що існує ризик зниження обсягу плазми і зниження плацентарної перфузії, а сприятливий ефект при зазначених клінічних ситуаціях відсутній.

Гідрохлортіазид не слід застосовувати для лікування есенціальної гіпертензії у вагітних, за винятком тих рідкісних ситуацій, коли не можуть застосовуватися інші види лікування.

Терапія препаратом Мікардіс і Мікардіс Плюс протипоказана в період грудного вигодовування.

В експериментальних дослідженнях на тварин впливу телмісартан і гідрохлортіазиду на фертильність не спостерігалося.

Досліджень впливу на фертильність людини не проводилося.

Препарати Мікардіс і Мікардіс Плюс протипоказані до застосування у дітей та підлітків у віці до 18 років, тому що дані про ефективність і безпеку у цій категорії пацієнтів відсутні.

Застосування у літніх пацієнтів

Змін режиму дозування у пацієнтів літнього віку не потрібна.

Стану, що сприяють підвищенню активності РААС

У деяких пацієнтів, внаслідок придушення активності РААС, особливо при одночасному призначенні лікарських засобів, що діють на цю систему, порушується функція нирок (включаючи гостру ниркову недостатність). Тому терапія, що супроводжується подібної подвійної блокадою РААС (наприклад, при додаванні інгібітора АПФ або прямого інгібітора реніну - аліскірен до блокаторів антагоністів рецепторів ангіотензину 2), повинна проводитися строго індивідуально і при регулярному контролі функції нирок (в т.ч. періодичний контроль вмісту калію і креатиніну в сироватці крові).

Застосування тіазиднихдіуретиків у пацієнтів з порушеннями функції нирок може призводити до азотемії. Рекомендується періодичний контроль функції нирок.

У пацієнтів з двостороннім стенозом ниркових артерій або стенозом артерії єдиної функціонуючої нирки при застосуванні лікарських препаратів, що впливають на РААС, підвищується ризик розвитку вираженої артеріальної гіпотензії та ниркової недостатності.

Порушення функції печінки

У пацієнтів з порушеннями функції печінки або прогресуючим захворюванням печінки препарат МІКАРДИСПЛЮС повинен застосовуватися з обережністю, оскільки навіть невеликі зміни з боку водно-електролітного балансу можуть сприяти розвитку печінкової коми.

Вплив на метаболізм та функцію ендокринних залоз

У пацієнтів з цукровим діабетом може знадобитися зміна дози інсуліну або гіпоглікемічних засобів для прийому всередину. Під час проведення терапії тіазидами може маніфестувати латентно протікає цукровий діабет.

У деяких випадках при застосуванні тіазидних діуретиків можливий розвиток гіперурикемії і загострення перебігу подагри.

У пацієнтів з цукровим діабетом і додатковим серцево-судинним ризиком, наприклад, у пацієнтів з цукровим діабетом та ІХС, в разі застосування препаратів, що знижують артеріальний тиск, таких як антагоністи рецепторів ангіотензину 2 або інгібітори АПФ, може підвищуватися ризик фатального інфаркту міокарда і раптової серцево судинної смерті. У пацієнтів з цукровим діабетом ІХС може протікати безсимптомно і тому може бути недіагностованою. Перед початком застосування препарату Мікардіс і Мікардіс Плюс для виявлення і лікування ІХС слід проводити відповідні діагностичні дослідження, в т.ч. пробу з фізичним навантаженням.

Гостра міопія та вторинна закритокутова глаукома

Гідрохлортіазид, будучи похідним сульфонаміду, може викликати Ідіосінкразіческім реакцію у вигляді гострої транзиторною міопії і гострої глаукоми. Симптомами цих порушень є несподіване зниження гостроти зору або біль в очах, які в типових випадках виникають протягом від декількох годин до декількох тижнів після початку застосування препарату. Якщо не проводиться лікування, гостра закритокутова глаукома може привести до втрати зору. Основне лікування полягає в якомога більш швидкій відміні гідрохлортіазиду. Необхідно мати на увазі, що, якщо внутрішньоочний тиск залишається неконтрольованим, може знадобитися невідкладна консервативне або хірургічне лікування. До факторів ризику розвитку гострої глаукоми можна віднести відомості про алергію до сульфонамідів або пеніциліну в анамнезі.

Порушення водно-електролітного балансу

При застосуванні препарату Мікардіс Плюс, як і в разі проведення діуретичної терапії, необхідний періодичний контроль вмісту електролітів в сироватці крові.

Діуретики, в т.ч. гидрохлоротіазід, можуть викликати порушення водно-електролітного балансу і кислотно-основного стану (гіпокаліємію, гіпонатріємію та гіпохлоремічний алкалоз). Ознаками, насторожують щодо цих порушень, є сухість слизової оболонки порожнини рота, відчуття спраги, загальна слабкість, сонливість, відчуття неспокою, міалгія або судомніпосмикування литкових м'язів (крамп), м'язова слабкість, виражене зниження артеріального тиску, олігурія, тахікардія і такі шлунково кишкові порушення, як нудота або блювота.

При застосуванні тіазидних діуретиків може розвинутися гіпокаліємія, але одночасно застосовується телмісартан може підвищувати вміст калію в крові. Ризик гіпокаліємії найбільш зростає у пацієнтів з цирозом печінки, при посиленому діурезі, при дотриманні дієти без солі, а також в разі одночасного застосування глюко- і мінералокортикостероїдів або кортикотропіну. Телмісартан, що входить до складу препаратів Мікардіс і Мікардіс Плюс, навпаки, може призвести до гіперкаліємії внаслідок антагонізму до рецепторів ангіотензину 2 (підтип AT1). Хоча при застосуванні препарату Мікардіс Плюс, клінічно значуща гіперкаліємія була зареєстрована, слід брати до уваги, що до чинників ризику її розвитку належать ниркова і / або серцева недостатність і цукровий діабет.

Даних про те, що препарат Мікардіс Плюс може зменшувати або запобігати гіпонатріємії, що спричинюється прийомом діуретиків, немає. Гіпохлоремія зазвичай незначна і лікування не вимагає.

Тіазиди можуть зменшувати виведення кальцію нирками і викликати (при відсутності явних порушень метаболізму кальцію) минуще і невелике підвищення вмісту кальцію в сироватці крові. Більш виражена гіперкальціємія може бути ознакою прихованого гіперпаратиреозу. Перед проведенням оцінки функції паращитовидних залоз тіазидні діуретики слід відмінити.

Показано, що тіазидні діуретики збільшують виведення магнію нирками, що може привести до гіпомагніємії.

У пацієнтів з ІХС застосування будь-якого антигіпертензивного засобу, в разі надмірного зниження артеріального тиску, може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

Є повідомлення про розвиток системного червоного вовчака при застосуванні тіазидних діуретиків.

Мікардіс і Мікардіс Плюс можуть, при необхідності, застосовуватися одночасно з іншими антигіпертензивними засобами.

Порушення функції печінки при призначенні телмісартана в більшості випадків спостерігалися у жителів Японії.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Спеціальних клінічних досліджень з оцінки впливу препарату Мікардіс Плюс на здатність керувати автотранспортом і роботу з механізмами, які потребують підвищеної уваги, не проводилося. Однак при керуванні автотранспортом і занятті потенційно небезпечними видами діяльності слід брати до уваги можливість розвитку запаморочення і сонливості, що вимагає дотримання обережності.

При одночасному застосуванні телмісартан з:

 • іншимиантигіпертензивними засобами можливе посилення антигіпертензивного ефекту. В одному дослідженні при комбінованому застосуванні телмісартан і рамиприла спостерігалося підвищення AUC0-24 і Сmax раміприлу і раміприлату в 2.5 рази. Клінічна значущість цієї взаємодії не встановлена. При аналізі небажаних явищ, що призвели до припинення лікування, і аналізі серйозних небажаних явищ, отриманих в ході клінічного дослідження, було встановлено, що кашель та ангіоневротичний набряк частіше спостерігалися на тлі терапії раміприлом, в той час як артеріальна гіпотензія частіше зустрічалася на тлі терапії телмісартаном. Випадки гіперкаліємії, ниркової недостатності, гіпотензії і синкопе спостерігалися достовірно частіше при одночасному застосуванні телмісартан і раміприлу;
 • препаратами літію відзначалось оборотне збільшення концентрації літію в крові, що супроводжується токсичними явищами при застосуванні інгібіторів АПФ. У рідкісних випадках подібні зміни зареєстровані при призначенні антагоністів рецептора ангіотензину 2, зокрема, телмісартан. При одночасному застосуванні препаратів літію і антагоністів рецептора ангіотензину 2 рекомендується проводити визначення вмісту літію в крові;
 • нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ), включаючи ацетилсаліцилову кислоту в дозах, що застосовуються як протизапальний засіб, інгібітори ЦОГ-2 і неселективні НПЗЗ, можуть викликати розвиток гострої ниркової недостатності у пацієнтів зі зниженим об'ємом циркулюючої крові. Препарати, що впливають на РААС, можуть володіти синергическим ефектом. У пацієнтів, які отримують НПЗЗ і телмісартан, на початку лікування слід компенсувати ОЦК і провести дослідження функції нирок. Зниження ефекту антигіпертензивних засобів, таких як телмісартан, за допомогою інгібування судинорозширювальної ефекту простагландинів зазначалося при спільному лікуванні з НПЗЗ. При одночасному застосуванні телмісартан з ібупрофеном або парацетамолом не було виявлено клінічно значущого ефекту;
 • дигоксином, варфарином, гідрохлортіазидом, глібенкламідом, симвастатином і амлодипіном не виявлено клінічно значущої взаємодії. Відзначено збільшення середньої концентрації дигоксину в плазмі крові в середньому на 20% (в одному випадку на 39%). При одночасному призначенні телмісартана і дигоксину доцільно проводити періодичне визначення концентрації дигоксину в крові.

При одночасному застосуванні з:

 • етанолом (алкоголем), барбітуратами або опіоїдними анальгетиками існує ризик розвитку ортостатичної гіпотензії;
 • гіпоглікемічними препаратами для прийому всередину і інсуліном може знадобитися корекція дози гіпоглікемічних засобів для прийому всередину і інсуліну;
 • метформином існує ризик розвитку молочнокислого ацидозу;
 • колестираміном і колестиполом - в присутності аніонних обмінних смол порушується всмоктування гідрохлортіазиду;
 • серцевимиглікозидами підвищується ризик розвитку гіпокаліємії або гіпомагніємії, що викликаються тіазиднимидіуретиками, розвитку аритмій, спричинених серцевими глікозидами;
 • пресорними амінами (наприклад, норепінефрином) можливе послаблення ефекту пресорних амінів;
 • недеполяризуючими миорелаксантами (наприклад, тубокурарину хлоридом) гідрохлортіазид може посилювати ефект недеполяризуючих міорелаксантів;
 • противоподагрической засобами може підвищуватися концентрація сечової кислоти в сироватці крові і тому може знадобитися зміна дози урикозуричних засобів. Застосування тіазиднихдіуретиків збільшує частоту розвитку реакцій підвищеної чутливості на алопуринол;
 • препаратами кальцію - тіазидні діуретики можуть підвищувати вміст кальцію в сироватці крові внаслідок зменшення його виведення нирками. Якщо потрібно застосовувати препарати кальцію, слід регулярно контролювати вміст кальцію в крові і, при необхідності, змінювати дозу препаратів кальцію;
 • бета-адреноблокаторами і діазоксидом тіазидні діуретики можуть підсилювати гипергликемию, викликану бета-адреноблокаторами і діазоксидом;
 • м-холіноблокатори (наприклад, атропіном, біперідіном) - зменшення моторики шлунково-кишкового тракту, збільшення біодоступності тіазиднихдіуретиків;
 • амантадином тіазидні діуретики можуть збільшувати ризик небажаних ефектів, що викликаються амантадином;
 • цитотоксическими засобами (наприклад, циклофосфамідом, метотрексатом) - зменшення ниркової екскреції цитотоксичних засобів і посилення їх мієлосупресивні дії;
 • НПЗЗ - спільне застосування з тіазидами може призвести до зниження діуретичної та антигіпертензивної ефекту;
 • засобами, які призводять до виведення калію і гіпокаліємії (наприклад, діуретиками, що виводять калій, проносними засобами; глюко- і мінералокортикостероїдів; кортикотропіном; амфотерицином В; карбеноксолоном; бензилпенициллином, похідними ацетилсаліцилової кислоти) - посилення гіпокаліємічну ефекту. Гіпокаліємія, що викликається гідрохлортіазидом, компенсується калійзберігаючим ефектом телмісартан;
 • калійзберігаючимидіуретиками, препаратами калію, іншими засобами, здатними підвищувати вміст калію в сироватці крові (наприклад, гепарином) або заміні натрію в повареної солі солями калію можливий розвиток гіперкаліємії. Рекомендується періодичний контроль вмісту калію в плазмі крові у випадках, коли препарат Мікардіс Плюс застосовується одночасно з препаратами, які можуть спричинювати гіпокаліємію, а також з препаратами, здатними підвищувати вміст калію в сироватці крові.

Аналоги лікарського препарату Мікардіс

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги по фармакологічній групі (антагоністи рецепторів ангіотензину 2):

Ліки "Мікардіс": аналоги, інструкція із застосування, відгуки

«Мікардіс» призначається пацієнтам для усунення ознак гіпертонії. Лікарський засіб має стійкий гіпотензивні властивості, дозування для кожного пацієнта підбирається персонально. Перед прийомом препарату рекомендується ознайомитися з інструкцією до нього, вивчити протипоказання, а також побічні явища.

Активною речовиною, яке є основним у складі леарства, вважається телмісартан. В одній таблетці може міститися від 20 до 80 міліграм. Додатковими компонентами, що допомагають найбільш швидко засвоїти діючий мікроелемент, виступають:

 • йоксіталамовая кислота;
 • гідроксид натрію;
 • полівінілпіролідон;
 • глюціт;
 • стеарат магнію.

Перший прийом «Мікардіс» призводить до поступової нормалізації артеріального тиску. Воно повільно знижується протягом декількох годин. Гіпотензивний ефект спостерігається через добу після прийому препарату. Це означає, що для збереження артеріального тиску в нормі необхідно приймати по одній таблетці «Мікардіс» в день. Найбільше зниження тиску можна помітити через місяць від початку прийому препарату. При різкому припиненні прийому «Мікардіс» не виникає ефекту «скасування», початкові показники повертаються протягом 2 - 3 тижнів.

Всі речовини, що входять до складу препарату, при пероральному прийомі з кишечника всмоктуються досить швидко, максимальна концентрація активної речовини досягає майже 50%.

«Мікардіс» випускаються у вигляді таблеток білого кольору. В упаковці може бути від двох до восьми блістерів, в кожному по 7 таблеток.

Як правильно приймати препарат?

У рідкісних випадках ліки призначають пацієнтам старше 55 років, у яких є ризик розвитку важких серцевих захворювань, пов'язаних з підвищенням артеріального тиску.

Крім звичайного «Мікардіс», виробляється препарат «Мікардіс плюс». Останній у своєму складі містить 12,5 міліграма гідрохлортіазиду, який має сечогінні властивості.

Поєднання диуретического препарату з антагоністом ангіотензину допомагає досягти максимального ефекту. Диуретические явища починають проявлятися через дві години після прийому препарату. «Мікардіс плюс» призначається, якщо не виходить досягти зниження тиску при прийомі звичайного «Мікардіс».

Ні в якому разі не можна самостійно собі призначати препарат і дозування, так як тільки лікуючий лікар повинен з'ясувати всі протипоказання і проаналізувати аналізи хворого.

«Мікардіс 40» має такі ж протипоказання, як і препарати з іншою кількістю активної речовини. Лікарський засіб не можна приймати в наступних випадках:

 1. Якщо є підвищена чутливість до основного компоненту або допоміжних компонентів.
 2. При вагітності і лактації.
 3. Якщо у пацієнта є порушення в роботі жовчовивідних шляхів, які можуть впливати на їх проходження.
 4. При серйозних захворюваннях печінки і нирок.
 5. При спадковій непереносимості фруктози.

В інструкції із застосування «Мікардіс» зазначено, що препарат не призначається пацієнтам при:

 • рефрактерній гіперкальціємії (підвищення концентрації кальцію в плазмі крові);
 • гипокалиемией (захворювання, викликане нестачею калію в організмі людини);
 • при дефіциті лактази;
 • непереносимості лактози;
 • непереносимості галактози.

Препарат «Мікардіс» з особливою обережністю призначається при:

 • Гіпонатріємії (стан, при якому концентрація іонів натрію в плазмі крові падає нижче норми).
 • Гіперкаліємії.
 • Ішемії серця.
 • Серцевих захворюваннях - хронічній недостатності, стенозі клапанів, кардіоміопатії.
 • Стенозі обох артерій нирок.
 • Зневодненні, викликаному хворобою з блювотою і діареєю.
 • Попередньої терапії сечогінними препаратами.
 • Відновленні після пересадки нирок.

Препарат необхідно з особливою обережністю приймати при цукровому діабеті і подагрі (хвороба суглобів і тканин, що викликається порушенням обміну речовин в організмі).

Відгуки про «Мікардіс» не завжди позитивні. Деякі пацієнти фіксують виникнення поганого самопочуття, яке безпосередньо залежить від дозування лікарського засобу, від віку і наявності захворювань. Найчастіше зустрічаються такі побічні явища:

 • Запаморочення, головний біль, підвищена стомлюваність, надмірна тривожність, дратівливість, депресія, втрата сну, судоми.
 • Захворювання дихальних шляхів з інфекціями, що є причиною фарингіту, синуситів, бронхіту і кашлю.
 • Нудота, метеоризм, діарея.
 • Гіпотонія (знижений кров'яний тиск), тахікардія (хворобливе прискорене серцебиття), брадикардія (порушення синусового ритму).
 • М'язові спазми, біль у суглобах, біль у попереку.
 • Інфекції органів сечостатевої системи, затримка рідини в організмі.
 • Алергії у вигляді шкірних висипань, кропив'янки, ангіоневротичного набряку, свербіння, еритеми (сильне почервоніння шкіри, викликане розширенням капілярів).
 • Минуща нечіткість зору.
 • Гостра закритокутова глаукома.
 • Імпотенція (статеве безсилля).
 • Панкреатит (запалення підшлункової залози).
 • Порушення функції печінки.
 • Жовтяниця.
 • Диспепсія (порушення нормальної діяльності шлунка, утруднене і хворобливе травлення).
 • Підвищене потовиділення.
 • Судоми литкових м'язів.
 • Артроз (хронічне захворювання суглобів, пов'язане з їх деформацією і обмеженням рухливості).

«Мікардіс9raquo; в період вагітності

Клінічні дослідження довели фетотоксіческое вплив препарату. Тому «Мікардіс» не можна приймати у всіх триместрах вагітності та в період лактації. Якщо жінка планує стати мамою, то лікарі радять їй перейти на більш безпечні препарати. При настанні вагітності прийом медикаменту припиняють.

Як правильно приймати препарат «Мікардіс9raquo ;?

Лікарський засіб призначається тільки лікарем і може бути використано як самостійно, так і з іншими медикаментами, які спрямовані на поліпшення роботи серцево-судинної системи. Таким же спектром дії володіють і російські аналоги «Мікардіс».

В інструкції із застосування зазначено, що щоденний прийом препарату повинен обмежуватися однією пігулкою в 40 міліграм. Потрібно пам'ятати, що у пацієнтів з легкою формою гіпертонії зниження артеріального тиску відбувається і при прийомі таблетки з 20 миллиграммами діючої речовини. Підбір терапевтичної дозування здійснюється в період до чотирьох тижнів. Власне, стільки часу і необхідно, щоб «Мікардіс9raquo; продемонстрував всю свою позитивний вплив на організм хворого.

Якщо за місяць прийому «Мікардіс 20» не настало потрібного результату, то доктор призначає препарат з дозуванням 80 мг, який також необхідно приймати по одній таблетці в день.

При тяжкому перебігу хвороби лікар може призначити «Мікардіс» в дозуванні 160 міліграм, тобто потрібно приймати по 2 таблетки на добу по 80 міліграм.

У рідкісних ситуаціях хворій людині не вдається знизити артеріальний тиск монопрепарати, тоді такому пацієнтові призначають «Мікардіс плюс", завдяки якому тиск знижується швидко. Дозування препарату в такому випадку підбирається виходячи від розвитку гіпертонічної хвороби. Відгуки про «Мікардіс9raquo; і аналогах доводять його позитивну дію при зниженні артеріального тиску.

Пацієнтам, в історії хвороби яких є порушення функціонування нирок, не потрібно призначення індивідуальної дозування. Якщо у відомостях є записи про помірне патологічному відхиленні печінки, то хворій людині необхідно приймати «Мікардіс 40». Не можна збільшувати дозу препарату: це може привести до порушень в роботі нирок і печінки. Літнім пацієнтам дозування не коригують.

У пацієнтів з цукровим діабетом, а також з ішемічною хворобою серця або іншими серцево-судинними захворюваннями через застосування лікарського препарату «Мікардіс» збільшується небезпека виникнення фатального інфаркту міокарда і настання раптового летального результату.

Ішемічна хвороба серця при цукровому діабеті може протікати без симптомів і може бути з самого початку не виявлено. Тому перед початком терапії ліками «Мікардіс» потрібно здати всі необхідні аналізи і пройти діагностику.

Взаємодія з іншими препаратами

Перед тим як доктор призначить пацієнтові «Мікардіс», він повинен з'ясувати, які ще препарати приймає хворий. При прийомі наступних лікарських засобів може посилюватися їх дія, яку дію «Мікардіс»:

 1. Телмісартан підвищує гіпотензивний ефект інших ліків з подібною дією.
 2. При спільної терапії «Дигоксином» і «Мікардіс» підвищується концентрація діючої речовини у першого препарату.
 3. Збільшується в 2 рази концентрація «раміприлу».
 4. Підвищується концентрація лікарських засобів, що містять літій, що збільшує токсичний вплив на організм.
 5. При спільному прийомі н естероідних протизапальних препаратів і телмісартан у хворих з зневодненням організму підвищується небезпека розвитку ниркової недостатності і знижується дія «Мікардіс».

Здатність управління складними механізмами при прийомі "Мікардіс плюс" і аналогів

В інструкції із застосування зазначено, що спеціальних досліджень на те, як діюча речовина (т елмісартан), що входить до складу препарату та більшості аналогів, впливає на концентрацію уваги і здатність керування автомобілем, не проводилися. Але! Потрібно пам'ятати, що медикаменти, які містять в своєму складі диуретические компоненти, можуть викликати сонливість і запаморочення.

Препарат «Мікардіс» необхідно зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не більше 30 градусів. Термін зберігання:

 1. Таблетки з дозуванням 40 і 80 міліграм - 4 роки.
 2. Таблетки з дозуванням 20 мг - 3 роки.

Препарат відпускається строго за рецептом. «Мікардіс» заборонено приймати дітям до 18 років.

Ціна на ліки залежить від дозування діючої речовини. Вартість «Мікардіс 40» (14 таблеток) - від 500 рублів і вище. «Мікардіс 80» - від 900 до 1000 рублів. Ціна на «Мікардіс плюс» (28 таблеток) - від 850 рублів і вище.

В інструкції із застосування сказано, що приймати препарат можна в будь-який час дня, прийом їжі на здатність засвоєння організмом препарату не впливає. Загальна тривалість лікування залежить від доктора, після оцінки стану здоров'я пацієнта лікар може порекомендувати перейти на дозу 20 міліграм. Люди, які приймають медикамент, спостерігається швидке зниження артеріального тиску і відсутність побічних ефектів. Але більшість пацієнтів від покупки даного препарату зупиняє його висока ціна.

Більш дешеві аналоги «Мікардіс плюс» підбирає доктор, до найбільш відомим медикаментів з подібною дією відносять:

Ціна на аналоги ліків «Мікардіса9raquo; залежить від країни виробника і складу препарату. За зниженою вартістю можна купити такі аналоги:

 1. «Блоктран» - більш дешевий і доступний дженерик для лікування гіпертонії і хронічної серцевої недостатності. Відрізняється від «Мікардіс» по основному компоненту і дозування.
 2. «Валз» - виробляється в упаковках по 28 таблеток, що набагато більше, ніж у препарату «Мікардіс», тому при тривалому лікуванні «Валз» дешевше. По складу медикаменти розрізняються, так як в «Валз» застосовується валсартан (40 міліграм).
 3. «Ангіаканд» - відрізняється за складом, активному мікроелементу і його дозування. Дозволяється приймати при підвищеному артеріальному тиску і хронічної серцевої недостатності. Має інші протипоказання, тому перед застосуванням рекомендується уважно прочитати інструкцію.